To pierwszy finał Manchesteru City, do którego klub doprowadził obecny trener, Josep Guardiola. Dotychczas Guardiola nie wygrał z Manchesterem City żadnego trofeum, ale w tym sezonie jest na najlepszej drodze do wygrania Premier League, w której jego drużyna ma dużą przewagę nad najgroźniejszymi rywalami.

Manchester City ma też szansę na wygranie Pucharu Ligi. Po zwycięstwie 2:1 w pierwszym meczu w rewanżu wynik otworzył Leroy Sane. W 49 minucie na 2:0 dla "Obywateli" podwyższył Sergio Aguero po znakomitym podaniu rozgrywającego bardzo dobry sezon Kevina De Bruyne.

Bristol City, który w poprzedniej rundzie wyeliminował Manchester United zdołał jednak wyrównać po golach Marlona Packa i Adena Flinta. Ten drugi strzelił gola w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w szóstej minucie doliczonego czasu gry awans Manchesteru City do finału przypieczętował golem De Bruyne.

W finale "The Citizens" zmierzą się z Chelsea lub Arsenalem.