Sensacja! Real odpada z Pucharu Króla po porażce z Leganes

Real Madryt sensacyjnie przegrał u siebie z Leganes 1:2 w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Króla. W pierwszym meczu było 1:0 dla Realu - i to Leganes, dzięki bramkom strzelonym na Santiago Bernabeu - awansowało do półfinału.

Aktualizacja: 24.01.2018 22:50 Publikacja: 24.01.2018 22:39

To trzecia porażka w pięciu ostatnich meczach Realu u siebie. W lidze Real traci do Barcelony już 19 punktów, a teraz stracił jeszcze szansę na zdobycie Pucharu Hiszpanii.

Przewagę z pierwszego meczu Real stracił już w pierwszej połowie - po pięknym uderzeniu Javiera Eraso w 31 minucie.

Dwie minuty po przewie do wyrównania doprowadził Karim Benzema - dla zawodzącego w tym sezonie napastnika "Królewskich" było to pierwsze trafienie od listopada. Remis premiował awansem Real, ale korzystny dla Realu wynik utrzymał się jedynie osiem minut. W 55 minucie po rzucie rożnym Gabriel Pires głową pokonał golkipera drużyny z Madrytu.

W końcówce szanse miał jeszcze Benzema, groźnie uderzał głową Serigo Ramos, ale "Królewskim" nie udało się odwrócić losów tego spotkania.

Real zagrał w tym meczu bez Cristiano Ronaldo i Garetha Bale'a.

Dla Leganes to historyczny sukces - dotychczas nigdy jeszcze drużyna ta nie dotarła nawet do ćwierćfinału Pucharu Króla. Teraz zagra w półfinale.

W drugim ćwierćfinale Alaves odrobiło straty z pierwszego spotkania i wygrało 2:1 z Valencią. Ostatecznie jednak, po rzutach karnych, to Valencia awansowała do półfinału.