Mecz rozstrzygnął się w ciągu pierwszych 31 minut - tyle potrzebowała Barcelona, by strzeliłć cztery gole i odebrać rywalom jakąkolwiek nadzieję na wywiezienie z Camp Nou korzystnego rezultatu.

Strzelanie rozpoczął Lionel Messi, który - w 13 i 15 minucie - dwukrotnie skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniach Jordiego Alby. W 28. minucie Argentyńczyk zrewanżował się Albie otwierając obrońcy drogę do bramki podaniem.

Na 4:0 podwyższył Luis Suarez, a w końcówce meczu po strzale głową rezultat ustalił Ivan Rakitić.

W innych meczach rozegranych w czwartek awans do ćwierćfinału Pucharu Króla zapewniła też sobie Sevilla (po wygranej w dwumeczu z Cadiz) oraz Espanyol (na wyjeździe wygrał 2:0 z Levante i odrobił jednobramkową stratę z pierwszego spotkania, zakończonego porażką 1:2).