Barcelona przegrała po raz pierwszy od sierpnia

Gol rezerwowego piłkarza Espanyolu Oscara Melendo zdobyty w 88 minucie ćwierćfinałowego meczu Pucharu Hiszpanii sprawił, że FC Barcelona przegrała pierwszy mecz od sierpnia 2017 roku.

Aktualizacja: 18.01.2018 05:36 Publikacja: 18.01.2018 05:24

"Blaugrana" mogła uniknąć porażki, ale Lionel Messi nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego w drugiej połowie przy stanie 0:0. Uderzenie Argentyńczyka obronił bramkarz Espanyolu Diego Lopez.

Ostatni raz Barcelona schodziła z boiska pokonana w sierpniu, kiedy to w Superpucharze Hiszpanii uległa Realowi Madryt.

Mecz toczył się pod dyktando Barcelony, która częściej była przy piłce i stwarzała sobie więcej okazji podbramkowych, ale strzały Sergio Busquetsa (z ósmej minuty) czy Lionela Messiego (z 23 minuty) padały łupem Diego Lopeza.

W końcówce pierwszej połowy Denis Suarez, po podaniu Messiego, znalazł się w dogodnej pozycji, ale trafił tylko w boczną siatkę.

W drugiej połowie kolejne okazje miał Messi, na boisku pojawili się Luis Suarez i Ivan Raktić, ale Barcelona wciąż biła głową w mur. Aż przyszła 88 minuta - i na tablicy świetlnej pojawił się wynik 1:0 dla Espanyolu: Melendo wykorzystał zagranie Marca Navarro i precyzyjnym strzałem w lewy dolny róg bramki Barcelony sprawił, iż po 29 meczach bez porażki Barcelona zeszła z murawy pokonana a Espanyol zapewnił sobie minimalną zaliczkę przed meczem rewanżowym, który zadecyduje o tym, która z ekip zagra w półfinale.

W pozostałych dwóch ćwierćfinałach rozgrywanych w środę Atletico Madryt uległo na własnym stadionie Sevilli 1:2, a Valencia wygrała z Deportivo Alaves 2:1.