Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Manchester City poprawił swój rekord

AFP
Piłkarze Manchesteru City œrubujš rekordowš serię zwycięstw. W œrodowym meczu 20. kolejki angielskiej ekstraklasy pokonali na wyjeŸdzie Newcastle United 1:0 i umocnili się na pozycji lidera. To ich osiemnasta z rzędu ligowa wygrana.

Decydujšca dla losów meczu okazała się sytuacja z 31. minuty. Znakomitym podaniem popisał się wówczas Belg Kevin De Bruyne, a wbiegajšcy z lewej strony na pole karne Raheem Sterling w doœć niecodzienny sposób, niemal tracšc równowagę, lekko kopnšł piłkę, która odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. To jego 13. trafienie w obecnym sezonie Premier League.

Do momentu strzelenia gola goœcie mieli zdecydowanš przewagę. PóŸniej nieco spuœcili z tonu, jednak wcišż stwarzali groŸne sytuacje. Po jednej z nich, w 65. minucie, De Bruyne trafił z dystansu w słupek. Do odbitej piłki dobiegł Argentyńczyk Sergio Aguero i umieœcił jš w siatce, ale był na spalonym i arbiter nie uznał gola. Końcówka meczu należała do Newcastle United, trener goœci Josep Guardiola był coraz bardziej zaniepokojony przy linii bocznej. W 89. minucie niewiele brakowało, żeby jego zespół stracił gola, ale strzał głowš Dwighta Gayle'a okazał się minimalnie niecelny. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, co oznacza, że Manchester City ma już 58 punktów i o 15 wyprzedza lokalnego rywala United, a o 16 - bronišcš tytułu Chelsea Londyn.

Wydaje się, że tylko jakaœ wyjštkowa zła seria może pozbawić "The Citizens" triumfu w Premier League. Eksperci i komentatorzy w rozważaniach stawiajš dwa podstawowe pytania - czy zagrożona jest najwyższa w historii przewaga na koniec sezonu, czyli 18 punktów, o jakie w 2000 roku Manchester United zdystansował drugi w tabeli Arsenal Londyn, i czy City zostanš trzeciš ekipš - po Prestonie (1888/1889) i "Kanonierach" (2003/2004) - kończšcš rozgrywki bez porażki. Jedyne dwa punkty w obecnym sezonie ekipa City straciła 21 sierpnia w drugiej kolejce, remisujšc u siebie z Evertonem 1:1. Gospodarze jednak niemal całš drugš połowę grali w liczebnym osłabieniu. Od tego czasu nastšpiła seria 18 zwycięstw z rzędu.

Tymczasem dla Newcastle United œrodowa porażka jest pištš kolejnš na swoim stadionie. "Sroki" zajmujš 15. miejsce z dorobkiem 18 punktów.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL