Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lewandowski trafia, Bayern powiększa przewagę

AFP
Robert Lewandowski zdobył z rzutu karnego bramkę, a jego Bayern Monachium pokonał w 14. kolejce Hannover 3:1 i umocnił się na prowadzeniu w niemieckiej ekstraklasie piłkarskiej. To 14. ligowy gol Polaka w tym sezonie. Borussia Dortmund znów nie zdołała wygrać.

Lewandowski, który jest liderem klasyfikacji strzelców, trafił do siatki w 87. minucie, ustalajšc wynik meczu. Wczeœniej gole dla gospodarzy zdobyli Chilijczyk Arturo Vidal (17.) i Francuz Kingsley Coman (67.). Dla goœci trafił Holender Charlison Benschop (35), a chwilę wczeœniej rzutu karnego nie wykorzystał Niclas Fuellkrug.

Bayern powiększył przewagę w tabeli nad konkurentami. Wicelider RB Lipsk wysoko przegrał na wyjeŸdzie z Hoffenheim 0:4 (w barwach goœci zabrakło Eugena Polanskiego), natomiast Borussia Dortmund nie zdołała zdobyć kompletu punktów w siódmej ligowej potyczce z rzędu. BVB bez kontuzjowanego Łukasza Piszczka zremisowała na wyjeŸdzie z Bayerem Leverkusen 1:1, mimo że od 41. minuty grała z przewagš jednego zawodnika.

Borussia ma 22 punkty i do lidera traci już 10. Przed niš sklasyfikowane sš RB Lipsk - 26, Schalke 04 Gelsenkirchen i Borussia Moenchengladbach - po 24 (przed swoimi meczami 14. kolejki) oraz Hoffenheim - 23.

W innym sobotnim spotkaniu Werder Brema pokonał przed własnš publicznoœciš VfB Stuttgart 1:0. Na ławce rezerwowych goœci znalazł się powracajšcy po kontuzji Marcin Kamiński.