Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Legia wcišż bez wygranej w Niecieczy. Remis z Sandecjš

PAP/ Stanisław Rozpędzik
Remisem 2:2 zakończyło się ostatnie sobotnie starcie piłkarskiej ekstraklasy pomiędzy Sandecjš Nowy Sšcz a Legiš Warszawa. Spotkanie odbyło się na stadionie w Niecieczy, na którym mistrzowie Polski jeszcze nigdy nie wygrali.

Legia w trzech spotkaniach rozegranych w Niecieczy poniosła trzy porażki z miejscowym Bruk-Betem Termalikš. Tym razem w małopolskiej miejscowoœci przyszło jej rywalizować z Sandecjš, która na tym obiekcie goœci swoich rywali. Mistrzowie Polski znowu nie potrafili odnieœć zwycięstwa, ale udało im się wywalczyć remis, który jest jednak dla ich rozczarowujšcym wynikiem. Również gospodarze nie mogš być w pełni zadowoleni, bo wygrana wymknęła im się w ostatniej chwili. To był ich dziewišty kolejny mecz, w którym nie potrafili wywalczyć trzech punktów. Na wygranš czekajš od 17 wrzeœnia.

Przez pierwsze pół godziny mecz stał na kiepskim poziomie. Legia uzyskała optycznš przewagę, ale defensywa Sandecji spisywała się dobrze i nie popełniała błędów. Mistrzowie Polski atakowali skrzydłami, głównie lewš stronš. Po jednej z akcji Adam Hlousek podał w pole karne do Kaspera Hamalainena, a Fin posłał piłkę nad poprzeczkš. W 26. minucie Łukasz BroŸ zagrał do Guilherme, lecz strzał Brazylijczyka był również nieudany.

Z czasem gospodarze zaczęli odważniej atakować. W 31. minucie Wojciech Trochim, w niezłej sytuacji, nie trafił w bramkę. Pięć minut póŸniej pomocnik Sandecji już się nie pomylił. Akcję zaczšł dalekim wykopem bramkarz Michał Gliwa, piłkę przejšł Filip Piszczek i œwietnie odegrał do Trochima, który pewnym strzałem pokonał Arkadiusza Malarza. To było trzecie trafienie w sezonie tego zawodnika, który na poczštku swojej kariery był przez pewien czas graczem Legii.

Strata gola nie zmobilizowała goœci do lepszej gry. Ataki warszawskiego zespołu wcišż były prowadzone w wolnym tempie, a jedyny celny strzał w pierwszej połowie Legia oddała dopiero w 41. minucie. Gliwa nie miał jednak żadnych problemów z wyłapaniem piłki kopniętej przez Thibaulta Moulina.

Po przerwie goœcie wcišż mieli problemy ze stwarzaniem okazji bramkowych. W 60. minucie wywalczyli jednak pierwszy w tym meczu rzut rożny i po doœrodkowaniu Moulina, Maciej Dšbrowski strzałem głowš doprowadził do wyrównania. To był pierwszy gol stopera Legii w tym sezonie.

Kwadrans przed końcem Guilherme sfaulował Macieja Małkowskiego i arbiter Tomasz Musiał pokazał mu drugš żółtš kartkę. Gospodarze wyczuli szansę i znowu œmielej zaatakowali. W 81. minucie Małkowski doœrodkował w pole karne, a Michal Piter-Bucko wykorzystał zawahanie Arkadiusza Malarza i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Legia nie poddała się i walczyła do końca. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Christian Pasquato doœrodkował w pole karne, a tam Jarosław Niezgoda strzałem głowš doprowadził do remisu. To nie był koniec emocji. Chwilę póŸniej mogło być 3:2 dla goœci. Z kilku metrów „główkował” Dšbrowski, lecz piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

Sandecja Nowa Sšcz - Legia Warszawa 2:2 (1:0)

Bramki: Wojciech Trochim (36), Michal Piter-Bucko (81) - Maciej Dšbrowski (60), Jarosław Niezgoda (90+2).


Żółte kartki: Lukas Kuban, Bartłomiej Dudzic - Maciej Dšbrowski, Guilherme.


Czerwona kartka: Guilherme (75, za drugš żółtš).


Sandecja: Michał Gliwa - Adrian Basta, Dawid Szufryn, Płamen Kraczunow, Tomasz Brzyski - Lukas Kuban (74. Adrian Danek), Bartłomiej Kasprzak, Wojciech Trochim (59. Bartłomiej Dudzic), Michal Piter-Bucko, Maciej Małkowski - Filip Piszczek (65. Grzegorz Baran).


Legia: Arkadiusz Malarz - Łukasz BroŸ, Maciej Dšbrowski, Inaki Astiz, Adam Hlousek - Michał Kucharczyk (46. Christian Pasquato), Krzysztof Mšczyński (85. Armando Sadiku), Thibault Moulin, Guilherme, Kasper Hamalainen - Jarosław Niezgoda.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL