Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Złota Piłka: Lewandowski dziewišty w plebiscycie "France Football"

AFP
Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski z Bayernu Monachium zajšł dziewište miejsce w plebiscycie magazynu "France Football". Wieczorem ma zostać ogłoszone nazwisko zdobywcy Złotej Piłki za 2017 rok. Faworytem jest Portugalczyk Cristiano Ronaldo.

Rok temu Lewandowski zajšł w tym plebiscycie 16. miejsce.

Pod koniec paŸdziernika prestiżowy magazyn ujawnił nazwiska 30 nominowanych piłkarzy. W czwartek od godzin popołudniowych ogłasza ostateczne rozstrzygnięcia, co kilka minut prezentujšc miejsce kolejnego zawodnika (od końca w górę). Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas gali po godz. 20.

Tuż za Lewandowskim, na 10. miejscu, uplasował się reprezentant Anglii Harry Kane, a na jedenastym - Urugwajczyk Edinson Cavani.

W głosowaniu brało udział 176 dziennikarzy z całego œwiata. Faworytem jest Portugalczyk Cristiano Ronaldo, który wygrał niedawno plebiscyt Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA).

Lewandowski w mijajšcym roku wywalczył z Bayernem mistrzostwo Niemiec, a w klasyfikacji strzelców Bundesligi był drugi (30 goli).

W barwach reprezentacji Polski 29-letni napastnik awansował do mistrzostw œwiata w Rosji i został najlepszym strzelcem eliminacji (16 goli).

W sumie, liczšc wszystkie występy, strzelił dotychczas w 2017 roku 52 goli.

"France Football" przyznaje nagrodę od 1956 roku. W latach 2010-2015 magazyn i Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej wyróżniały wspólnie jednego zawodnika Złotš Piłkš FIFA, ale od ubiegłego roku plebiscyty na najlepszych piłkarzy znów prowadzone sš oddzielnie.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL