Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Cristiano Ronaldo sięga po swojš pištš Złotš Piłkę

AFP
Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Realu Madryt został zdobywcš Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika 2017 roku w plebiscycie "France Football". To jego pišty triumf. Robert Lewandowski z Bayernu Monachium, co ogłoszono już wczeœniej, zajšł dziewište miejsce.

W paŸdzierniku prestiżowy magazyn ujawnił nazwiska 30 nominowanych piłkarzy. W czwartek ogłosił ostateczne rozstrzygnięcia, co kilka minut prezentujšc miejsce kolejnego zawodnika (od końca do czwartego miejsca).

W głosowaniu wzięło udział 176 dziennikarzy z całego œwiata.

32-letni Ronaldo w tym roku sięgnšł z Realem Madryt po drugi z rzędu triumf w Lidze Mistrzów, a także m.in. mistrzostwo Hiszpanii. Został najlepszym strzelcem Champions League w sezonie 2016/17, a z reprezentacjš Portugalii zakwalifikował się do mistrzostw œwiata w Rosji.

Słynny Portugalczyk, który wygrał niedawno plebiscyt Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA), otrzymał Złotš Piłkę po raz pišty w karierze. Wczeœniej - za 2008, 2013, 2014 i 2016 rok.

Młodszy o trzy lata Lewandowski, jak poinformowano już wczeœniej w czwartek na stronie "France Football", zajšł dziewište miejsce (w ubiegłym roku Polak był 16.). Napastnik Bayernu Monachium w mijajšcym roku wywalczył mistrzostwo Niemiec, a w klasyfikacji strzelców Bundesligi był drugi (30 goli).

W barwach reprezentacji Polski Lewandowski awansował na mundial w Rosji i został najlepszym strzelcem eliminacji MŒ (16 goli). W sumie, liczšc wszystkie występy, strzelił dotychczas w 2017 roku 52 gole.

"France Football" przyznaje Złotš Piłkę od 1956 roku. W latach 2010-2015 magazyn i Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wyróżniały wspólnie jednego zawodnika Złotš Piłkš FIFA, ale od ubiegłego roku plebiscyty na najlepszych piłkarzy znów prowadzone sš oddzielnie.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL