Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

El. ME U-21 - Wyspy Owcze - Polska 2:2

Czesław Michniewicz
Fotorzepa, Bogusław Florian Skok
Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała w Thorshavn z Wyspami Owczymi 2:2 (1:0) w czwartym występie w eliminacjach mistrzostw Europy. We wtorek zajmujšcy drugš pozycję w grupie biało-czerwoni w Gdyni zmierzš się z prowadzšcymi Duńczykami.

Trener polskiej młodzieżówki Czesław Michniewicz przed wylotem do Thorshavn spodziewał się trudnej przeprawy. Wspominał przy tym, że kłopoty jego piłkarzom mogš sprawiać nie tylko wietrzna pogoda czy sztuczne boisko, ale całkiem dobrze zorganizowany zespół gospodarzy.

Biało-czerwoni zaczęli jak na faworyta przystało i w 35. minucie objęli prowadzenie. Erlendur Magnusson sfaulował w polu karnym Szymona Żurkowskiego, a Dawid Kownacki wykorzystał rzut karny.

Kłopoty zaczęły się po przerwie. Kownacki nieprzepisowo powstrzymał Teita Jacobsena i tym razem gospodarze stanęli przed szansš z 11 metrów. Tomasza Loskę pokonał Meinhard Olsen i było 1:1.

W 80. minucie Bjarni Petersen zapewnił drużynie z Wysp Owczych prowadzenie. Polacy grali już wtedy w dziesištkę, gdyż czerwonš kartkš, po drugiej żółtej, chwilę wczeœniej został ukarany Kownacki.

Biało-czerwoni wyrównali tuż przed końcowym gwizdkiem. Doœrodkowanie z rzutu rożnego Bartosza Kapustki na bramkę zamienił obrońca Jakub Bartosz.

Po czterech spotkaniach Polacy majš na koncie osiem punktów i sš wiceliderem grupy 3., cztery za prowadzšcš Daniš, z którš zagrajš we wtorek w Gdyni. Wczeœniej ekipa Michniewicza wygrała w Gruzji 3:0, potem w Łodzi zremisowała z Finlandiš 3:3 i pokonała na wyjeŸdzie Litwę 2:0.

W mistrzostwach Europy, które w 2019 roku zostanš rozegrane we Włoszech i San Marino, zagra 12 drużyn. Włosi, jako gospodarze, majš zapewniony udział w turnieju. Bezpoœredni awans wywalczy dziewięć drużyn z pierwszych miejsc w swoich grupach. Natomiast cztery najlepsze zespoły z drugich pozycji utworzš dwie pary barażowe.

Wyniki i tabela grupy 3. eliminacji ME 2019 U-21

Gruzja - Finlandia 2:2 (0:1)


Wyspy Owcze - Polska 2:2 (0:1)


M pkt bramki


1. Dania 4 12 19-2


2. Polska 4 8 10-5


3. Wyspy Owcze 5 5 6-10


4. Finlandia 4 3 6-11


5. Litwa 3 3 3-8


6. Gruzja 4 1 5-13


 

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL