Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Kuźnia Raciborska z ulicš im. Roberta Lewandowskiego

Fotorzepa, Grzegorz Rutkowski
Piłkarz reprezentacji Polski i Bayernu Monachium Robert Lewandowski został patronem jednej z ulic w KuŸni Raciborskiej. Tabliczkę z nowš nazwš przykręcił w pištek burmistrz Paweł Macha. Wczeœniej ulica nosiła imię gen. Karola Œwierczewskiego.

Takiego patrona wymyœlili miejscowi uczniowie, którzy zebrali podpisy pod tym pomysłem i przedstawili je radzie gminy. Piłkarz nie miał nic przeciwko, radni uchwałę przegłosowali, w pištek wymienione zostały tabliczki.

- To taka lekcja demokracji i chyba pierwsza w Polsce ulica Roberta Lewandowskiego. Myœlę, że to dobra promocja dla miasta i dla pana Roberta. Mam nadzieję, że tabliczka nie stanie się obiektami kolekcjonerskimi i nie będę musiał jej co chwilę przykręcać – powiedział burmistrz cytowany na antenie Radia Vanessa.

Burmistrz przypomniał, że młodzi ludzie zebrali 160 podpisów i tym samym wymogli na radnych decyzję. - Nie było z czym dyskutować. Oczywiœcie bardzo byœmy chcieli zobaczyć tu pana Lewandowskiego. Wiemy, że ma teraz ważniejsze sprawy na głowie, musi strzelić kilka goli, żebyœmy wygrali mistrzostwa œwiata. Potem może znajdzie chwilę dla nas. Zapraszamy go serdecznie z żonš i dzieckiem – dodał Macha.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL