Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Arkadiusz Milik przeszedł operację kolana

PAP/EPA
Polski piłkarz Arkadiusz Milik został poddany w poniedziałek operacji prawego kolana po kontuzji, której doznał w meczu ligowym Napoli w sobotę. Operacja w rzymskiej klinice Villa Stuart zakończyła się pełnym sukcesem - zapewnił klub w komunikacie.

Milika operował profesor Pier Paolo Mariani, który w paŸdzierniku zeszłego roku przeprowadził zabieg jego lewego kolana po tym, gdy zerwał więzadła krzyżowe. Teraz podobnego urazu zawodnik Napoli doznał w prawej nodze.

Klub Milika w wydanym komunikacie ogłosił po zakończeniu operacji, że uraz był złożony, a zabieg "udał się doskonale". "Kolano zostało wzmocnione, a napastnik powróci na boisko po podobnej przerwie, jak po poprzedniej kontuzji" - poinformowało Napoli.

Włoskie media twierdzš, że polski piłkarz będzie pauzował od 4 do 6 miesięcy i dodajš, że klub z Neapolu już zastanawia się nad tym, kto mógłby go zastšpić w tym czasie. "La Gazzetta dello Sport" podkreœla, że pauza potrwa co najmniej do końca lutego przyszłego roku. Przed rokiem - po urazie, jakiego nabawił się w trakcie spotkania kwalifikacji mistrzostw œwiata z Daniš (3:2) w Warszawie - pauzował cztery miesišce.

Media zapowiadajš, że we wtorek piłkarz rozpocznie fizjoterapię, a w czwartek opuœci klinikę.

Urazu Milik nabawił się w końcówce sobotniego meczu ligowego ze SPAL (3:2), w którym na boisko wszedł w 70. minucie, zmieniajšc Piotra Zielińskiego. W 88. minucie gry biegł do piłki, a hamujšc ciężar ciała przeniósł na prawš nogę. Po chwili upadł na murawę i trzymał się za kolano. Na boisku pojawiły się nosze, ale ostatecznie zszedł o własnych siłach, jednak wyraŸnie utykał. Badania przeprowadzone w niedzielę wykazały, że kontuzja jest poważna i konieczna będzie interwencja chirurgiczna.

Milik był powołany przez selekcjonera Adama Nawałkę na najbliższe mecze eliminacji mistrzostw œwiata z Armeniš (5.10 w Erywaniu) i Czarnogórš (8.10 w Warszawie). W drużynie narodowej wystšpił dotychczas 36 razy i zdobył 12 goli. Ostatniego we wrzeœniowym spotkaniu z Kazachstanem (3:0) w kwalifikacjach mundialu. W klubie w ostatnim czasie nie grał często. W Serie A w szeœciu kolejkach spędził na boisku 220 minut i strzelił jednš bramkę. Pełne 90 minut rozegrał w jedynym jak do tej pory spotkaniu Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck (1:2) i zdobył gola.

Do Napoli Polak trafił latem 2016 z Ajaksu Amsterdam za ponad 30 mln euro. W barwach włoskiego klubu rozegrał 28 meczów i łšcznie odnotował 10 trafień.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL