Piłka nożna

Jacek Magiera zwolniony z funkcji trenera piłkarzy Legii Warszawa

Fotorzepa/Grzegorz Rutkowski
Klub Legia Warszawa poinformował, że Jacek Magiera przestaje pełnić obowiązki trenera. To nie jest jedyna zmiana.

"Decyzją Zarządu Klubu Legia Warszawa Jacek Magiera przestał dzisiaj pełnić obowiązki trenera pierwszego zespołu. Klub zakończył również współpracę z dyrektorem sportowym - Michałem Żewłakowem. Ze sztabu Legii odchodzi ponadto asystent trenera - Tomasz Łuczywek oraz trener przygotowania fizycznego - Sebastian Krzepota" - głosi komunikat na stronie internetowej klubu.

„Spotkałem się z Jackiem dziś rano i podziękowałem mu za wszystko co zrobił dla Legii, nie tylko jako pierwszy trener, ale przez te wszystkie lata, które spędził w Klubie. To była dla mnie osobiście bardzo ciężka rozmowa, bo darzę Jacka olbrzymim szacunkiem i sympatią. On jest i pozostanie częścią Klubu. Mam nadzieję, że kiedyś tu jeszcze wróci" - napisał prezes zarządu Legii, Dariusz Mioduski.

„Wszystkim bardzo dziękuję za pracę dla Legii i współtworzenie jej sukcesów. Szczególnie Michał [Żewłakow - przyp.red.] był jednym z filarów Klubu w ostatnich latach, najpierw jako zawodnik, potem dyrektor skautingu i wreszcie dyrektor sportowy. Cenię jego wiedzę i umiejętności, a przy tym bardzo go lubię, jako człowieka. Wierzę, że będzie dalej rozwijał swoją karierę i na zawsze pozostanie przyjacielem Legii, która wiele mu zawdzięcza” - dodał Mioduski.

Informacja o obsadzie stanowiska trenera pierwszego zespołu Legii Warszawa zostanie podana dzisiaj, w godzinach popołudniowych.

Legia po ośmiu kolejkach ekstraklasy z dorobkiem 13 punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli. Drużynie nie udało się jednak powtórzyć osiągnięcia z tamtego sezonu i ponownie awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Nie zakwalifikowała się również do zasadniczej części rozgrywek Ligi Europejskiej.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL