Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Jacek Magiera zwolniony z funkcji trenera piłkarzy Legii Warszawa

Fotorzepa/Grzegorz Rutkowski
Klub Legia Warszawa poinformował, że Jacek Magiera przestaje pełnić obowišzki trenera. To nie jest jedyna zmiana.

"Decyzjš Zarzšdu Klubu Legia Warszawa Jacek Magiera przestał dzisiaj pełnić obowišzki trenera pierwszego zespołu. Klub zakończył również współpracę z dyrektorem sportowym - Michałem Żewłakowem. Ze sztabu Legii odchodzi ponadto asystent trenera - Tomasz Łuczywek oraz trener przygotowania fizycznego - Sebastian Krzepota" - głosi komunikat na stronie internetowej klubu.

„Spotkałem się z Jackiem dziœ rano i podziękowałem mu za wszystko co zrobił dla Legii, nie tylko jako pierwszy trener, ale przez te wszystkie lata, które spędził w Klubie. To była dla mnie osobiœcie bardzo ciężka rozmowa, bo darzę Jacka olbrzymim szacunkiem i sympatiš. On jest i pozostanie częœciš Klubu. Mam nadzieję, że kiedyœ tu jeszcze wróci" - napisał prezes zarzšdu Legii, Dariusz Mioduski.

„Wszystkim bardzo dziękuję za pracę dla Legii i współtworzenie jej sukcesów. Szczególnie Michał [Żewłakow - przyp.red.] był jednym z filarów Klubu w ostatnich latach, najpierw jako zawodnik, potem dyrektor skautingu i wreszcie dyrektor sportowy. Cenię jego wiedzę i umiejętnoœci, a przy tym bardzo go lubię, jako człowieka. Wierzę, że będzie dalej rozwijał swojš karierę i na zawsze pozostanie przyjacielem Legii, która wiele mu zawdzięcza” - dodał Mioduski.

Informacja o obsadzie stanowiska trenera pierwszego zespołu Legii Warszawa zostanie podana dzisiaj, w godzinach popołudniowych.

Legia po oœmiu kolejkach ekstraklasy z dorobkiem 13 punktów zajmuje pište miejsce w tabeli. Drużynie nie udało się jednak powtórzyć osišgnięcia z tamtego sezonu i ponownie awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Nie zakwalifikowała się również do zasadniczej częœci rozgrywek Ligi Europejskiej.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL