Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Polska spada w rankingu FIFA

AFP
Reprezentacja Polski spadła z najwyższego w historii, pištego miejsca na szóste w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). Nowymi liderami zostali mistrzowie œwiata Niemcy, a za nimi plasujš się Brazylijczycy i mistrzowie Europy Portugalczycy.

We wrzeœniu biało-czerwoni rozegrali dwa mecze w eliminacjach mistrzostw œwiata 2018 - przegrali w Kopenhadze z Daniš 0:4 i wygrali w Warszawie z Kazachstanem 3:0. Polacy pozostali na pierwszym miejscu w grupie E z trzema punktami przewagi nad Czarnogórš i Daniš. Do końca kwalifikacji pozostały dwie kolejki. 

W czołówce listy międzynarodowej federacji zaszły zmiany; Niemcy wrócili na prowadzenie, bowiem wyprzedzili dotychczasowych liderów Brazylijczyków. Na "podium" dostali się Portugalczycy, dotšd będšcy na szóstej pozycji, zaraz za Polakami. Na czwartej sklasyfikowani sš wicemistrzowie œwiata Argentyńczycy, zaœ z dziewištej na pištš przesunęli się Belgowie.

Ogromne awanse zanotowali rywale Polaków w el. MŒ - Dania jest 26. (poprzednio 46.), zaœ Czarnogóra 37. (52.). Obie ekipy zanotowały komplet szeœciu punktów w niedawnych występach. 

Biało-czerwoni zagrajš 8 paŸdziernika z bałkańskim zespołem w Warszawie na zakończenie rywalizacji w gr. E. Trzy dni wczeœniej podopieczni trenera Adama Nawałki zmierzš się na wyjeŸdzie z Armeniš, która na liœcie FIFA jest 83. (spadek o 11 lokat). 

Kolejny ranking FIFA zostanie opublikowany 19 paŸdziernika, zaraz po zakończeniu eliminacji do MŒ w Rosji.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL