Piłka nożna

Wayne Rooney usłyszał wyrok za jazdę po alkoholu

AFP
Napastnik Evertonu Wayne Rooney został 1 września złapany na jeździe pod wpływem alkoholu. Dziś były reprezentant Anglii usłyszał wyrok.

Do zatrzymania Wayne Rooneya miało dojść w nocy z 1 na 2 września. Brytyjskie media informowały, że napastnik prowadził samochód kobiety, którą poznał w nocnym klubie. Małżonka piłkarza przebywała wówczas na urlopie.

Policja zatrzymała kierowany przez Rooneya samochód. Badanie alkomatem wykazało wynik pozytywny. Piłkarz Evertonu został aresztowany i skierowany na badanie krwi. Potwierdziło ono wynik badania alkomatem.

Dziś Wayne Rooney w asyście policji pojawił się w sądzie. Sąd wymierzył piłkarzowi karę w wysokości 100 godzin prac społecznych. Rooney ma również zakaz prowadzenia pojazdu przez dwa lata (kara może zostać skrócona o 24 tygodnie).

Dodatkowo karę wymierzył piłkarzowi jego klub. Rooney przez dwa tygodnie nie będzie otrzymywał wynagrodzenia. Straci w ten sposób około 300 tysięcy funtów.

Rooney po ogłoszeniu wyroku wydał oświadczenie, w którym publicznie przeprasza za swoje zachowanie. Swoje słowa skierował do rodziny i całego sztabu w Evertonie. Dzisiejszy wyrok sądu w pełni akceptuje.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL