Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Wayne Rooney usłyszał wyrok za jazdę po alkoholu

AFP
Napastnik Evertonu Wayne Rooney został 1 wrzeœnia złapany na jeŸdzie pod wpływem alkoholu. Dziœ były reprezentant Anglii usłyszał wyrok.

Do zatrzymania Wayne Rooneya miało dojœć w nocy z 1 na 2 wrzeœnia. Brytyjskie media informowały, że napastnik prowadził samochód kobiety, którš poznał w nocnym klubie. Małżonka piłkarza przebywała wówczas na urlopie.

Policja zatrzymała kierowany przez Rooneya samochód. Badanie alkomatem wykazało wynik pozytywny. Piłkarz Evertonu został aresztowany i skierowany na badanie krwi. Potwierdziło ono wynik badania alkomatem.

Dziœ Wayne Rooney w asyœcie policji pojawił się w sšdzie. Sšd wymierzył piłkarzowi karę w wysokoœci 100 godzin prac społecznych. Rooney ma również zakaz prowadzenia pojazdu przez dwa lata (kara może zostać skrócona o 24 tygodnie).

Dodatkowo karę wymierzył piłkarzowi jego klub. Rooney przez dwa tygodnie nie będzie otrzymywał wynagrodzenia. Straci w ten sposób około 300 tysięcy funtów.

Rooney po ogłoszeniu wyroku wydał oœwiadczenie, w którym publicznie przeprasza za swoje zachowanie. Swoje słowa skierował do rodziny i całego sztabu w Evertonie. Dzisiejszy wyrok sšdu w pełni akceptuje.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL