Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Eliminacje MŚ w Rosji. Polska przegrała z Daniš 0:4

PAP/Bartłomiej
Dania - Polska 4:0. Tak złego występu drużyna Adama Nawałki jeszcze nie zaliczyła.

Tak bolesnej porażki kibice reprezentacji Polski nie przeżyli za kadencji Adama Nawałki. Do pištkowego wieczoru drużyna Nawałki najwyżej przegrywała dwiema bramkami, najwięcej goli straciła w wyjazdowym spotkaniu z Niemcami we Frankfurcie – trzy. Było to niemal równo dwa lata temu – 4 wrzeœnia 2016 roku.

Od tamtej pory reprezentacja Polski zdšżyła awansować na mistrzostwa Europy, a następie dojœć do ćwierćfinału Euro 2016. Z turnieju odpadła dopiero w serii rzutów karnych z przyszłym triumfatorem, Portugališ. Ani przez minutę nie musiała gonić wyniku, ani przez chwilę nie przegrywała.

Dlatego gdy po nieco ponad kwadransie gry Thomas Delaney wyprowadził drużynę gospodarzy na prowadzenie, piłkarze Nawałki znaleŸli się w nowej sytuacji. Przegrywali po raz pierwszy od listopada 2016 roku i meczu towarzyskiego ze Słoweniš. W spotkaniu o punkty reprezentacja nie straciła jako pierwsza gola od wspominanego meczu z Niemcami we Frankfurcie. Po raz pierwszy od dwóch lat zawodnicy musieli więc robić coœ innego niż tylko kontrolować mecz.

Bramka Delaney’a dobrze obrazowała wieczór biało-czerwonych w Kopenhadze. Christian Eriksen doœrodkował z rzutu rożnego, Piotr Zieliński, który miał pilnować zawodnika Werderu Brema, próbujšc gonić pomocnika wpadł na Łukasza Piszczka, obaj upadli na ziemię, a Delaney spokojnie wyskoczył do piłki i nie niepokojony przez nikogo skierował piłkę głowš do siatki.

Eriksen zaliczył pierwszš asystę, ale miał udział w jeszcze kolejnych dwóch bramkach. Najbardziej widoczny oczywiœcie, gdy sam przymierzył z dystansu i ustalił wynik meczu na 4:0. Przepiękne uderzenie z dystansu było ozdobš tego meczu, ale tylko zawodnicy Adama Nawałki będš wiedzieć, dlaczego tak biernie się przyglšdali, gdy zawodnik Tottenhamu składał się do uderzenia.

W Kopenhadze zawiodło wszystko – linia pomocy, obrońcy, Robert Lewandowski był z przodu samotny i walczšcy przeciwko kilku obrońcom, jak za najgorszych czasów Waldemara Fornalika i Franciszka Smudy. Najjaœniejszym punktem drużyny był bramkarz Łukasz Fabiański, który szczególnie w pierwszej połowie ratował nas kilka razy przed kolejnymi straconymi golami.

Polska wcišż oczywiœcie jest liderem grupy – ma trzy punkty przewagi nad Daniš i Czarnogórš. Już w poniedziałek szansa na rehabilitację w oczach kibiców, czyi spotkanie z Kazachstanem na Stadionie Narodowym w Warszawie, który obejrzy oczywiœcie komplet publicznoœci. Wpadka w Kopenhadze jest bolesna, a nawet nieco zawstydzajšca, ale to wcišż zespół Nawałki jest na najlepszej drodze do Rosji i niemal na pewno na mundial awansuje. W końcu jakiœ mecz ten zespół musiał przegrać, w końcu musiało przyjœć spotkanie gorsze, w końcu musiał swojš serię siedmiu z rzędu meczów o punkty ze strzelonš bramš skończyć Robert Lewandowski.

Szkoda tylko, że stało się to w takim momencie. Gdy po kompromitacjach polskich klubów w europejskich pucharach wszyscy czekali na powrót meczów reprezentacji, jak na odtrutkę. Niestety, tym razem kadra ich złego samopoczucia nie wyleczyła.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL