Piłka nożna

Duńczycy chcą od PZPN rekompensaty za kibiców

AFP
Jest reakcja Duńskiej Federacji Piłki Nożnej na zachowanie polskich kibiców podczas piątkowego meczu z Kopenhadze. Federacja będzie domagała się od PZPN rekompensaty.

Rzecznik Duńskiej Federacji Piłki Nożnej - DBU, Jakob Hoyer napisał w oświadczeniu przesłanym do Polskiego Radia, że kibice z Polski uniemożliwili wielu Duńczykom wejście na trybuny. Federacja postanowiła udzielić kibicom swojej reprezentacji zniżkę na najbliższy mecz z Rumunią.

Duńska Federacja Piłki Nożnej przewiduje w związku z tym dodatkowe wydatki, dlatego skontaktuje się z Polskim Związkiem Piłki Nożnej w celu przedyskutowania sposobu finansowania.

Przed piątkowym meczem eliminacji mistrzostwa świata wielu kibiców z Polski i Danii miało problem z wejściem na stadion. Zdaniem organizatorów spotkania powodem zamieszania byli polscy kibice, którzy kupili bilety na sektory przeznaczone wyłącznie dla kibiców gospodarzy.

Przed stadionem w Kopenhadze doszło do kilku starć policji z polskimi kibicami. Funkcjonariusze zatrzymali 50 kibiców z Polski. W areszcie przebywają nadal 4 osoby.

Reprezentacja Polski przegrała w piątek z Danią 0:4. W poniedziałek w Warszawie piłkarze Adama Nawałki pokonali Kazachstan 3:0. Polacy są liderem grupy E.

Źródło: Polskie Radio

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL