Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Duńczycy chcš od PZPN rekompensaty za kibiców

AFP
Jest reakcja Duńskiej Federacji Piłki Nożnej na zachowanie polskich kibiców podczas pištkowego meczu z Kopenhadze. Federacja będzie domagała się od PZPN rekompensaty.

Rzecznik Duńskiej Federacji Piłki Nożnej - DBU, Jakob Hoyer napisał w oœwiadczeniu przesłanym do Polskiego Radia, że kibice z Polski uniemożliwili wielu Duńczykom wejœcie na trybuny. Federacja postanowiła udzielić kibicom swojej reprezentacji zniżkę na najbliższy mecz z Rumuniš.

Duńska Federacja Piłki Nożnej przewiduje w zwišzku z tym dodatkowe wydatki, dlatego skontaktuje się z Polskim Zwišzkiem Piłki Nożnej w celu przedyskutowania sposobu finansowania.

Przed pištkowym meczem eliminacji mistrzostwa œwiata wielu kibiców z Polski i Danii miało problem z wejœciem na stadion. Zdaniem organizatorów spotkania powodem zamieszania byli polscy kibice, którzy kupili bilety na sektory przeznaczone wyłšcznie dla kibiców gospodarzy.

Przed stadionem w Kopenhadze doszło do kilku starć policji z polskimi kibicami. Funkcjonariusze zatrzymali 50 kibiców z Polski. W areszcie przebywajš nadal 4 osoby.

Reprezentacja Polski przegrała w pištek z Daniš 0:4. W poniedziałek w Warszawie piłkarze Adama Nawałki pokonali Kazachstan 3:0. Polacy sš liderem grupy E.

ródło: Polskie Radio

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL