Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Mecz RPA - Senegal będzie powtórzony, gdyż sędzia wypaczył wynik orzekajšc rzut karny

fotolia
Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej nakazała powtórzenie meczu pomiędzy RPA a Senegalem, który odbył się 12 listopada 2016 roku w eliminacjach mistrzostw œwiata. Powodem jest wypaczenie wyniku przez sędziego, który został już zdyskwalifikowany.

Spotkanie ma zostać powtórzone w listopadzie tego roku. Decyzja ta zapadła po tym jak Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie podtrzymał dożywotniš dyskwalifikację Lampteya. Według FIFA naruszył on zasadę bezprawnego wpływu na wynik meczu.

Lamptey dostał też dożywotni zakaz uczestniczenia w jakiejkolwiek działalnoœci piłkarskiej na poziomie krajowym i międzynarodowym. W ubiegłorocznym spotkaniu podyktował rzut karny dla RPA, po tym jak obrońca Senegalu Kalidou Koulibaly rzekomo miał zagrać piłkę rękš we własnym polu karnym. Reprezentacja RPA zwyciężyła wówczas 2:1.

Po czterech kolejkach eliminacji w strefie afrykańskiej, w grupie D z szeœcioma punktami prowadzi reprezentacja Burkina Faso. Taki sam dorobek ma Republika Zielonego Przylšdka. Pięć punktów zgromadził Senegal, a cztery RPA. Na mundial w Rosji awansuje tylko najlepszy zespół grupy.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL