Piłka nożna

Mecz RPA - Senegal będzie powtórzony, gdyż sędzia wypaczył wynik orzekając rzut karny

fotolia
Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej nakazała powtórzenie meczu pomiędzy RPA a Senegalem, który odbył się 12 listopada 2016 roku w eliminacjach mistrzostw świata. Powodem jest wypaczenie wyniku przez sędziego, który został już zdyskwalifikowany.

Spotkanie ma zostać powtórzone w listopadzie tego roku. Decyzja ta zapadła po tym jak Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie podtrzymał dożywotnią dyskwalifikację Lampteya. Według FIFA naruszył on zasadę bezprawnego wpływu na wynik meczu.

Lamptey dostał też dożywotni zakaz uczestniczenia w jakiejkolwiek działalności piłkarskiej na poziomie krajowym i międzynarodowym. W ubiegłorocznym spotkaniu podyktował rzut karny dla RPA, po tym jak obrońca Senegalu Kalidou Koulibaly rzekomo miał zagrać piłkę ręką we własnym polu karnym. Reprezentacja RPA zwyciężyła wówczas 2:1.

Po czterech kolejkach eliminacji w strefie afrykańskiej, w grupie D z sześcioma punktami prowadzi reprezentacja Burkina Faso. Taki sam dorobek ma Republika Zielonego Przylądka. Pięć punktów zgromadził Senegal, a cztery RPA. Na mundial w Rosji awansuje tylko najlepszy zespół grupy.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL