Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Sławomir Peszko nie zagra przez dwa miesišce

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Sławomir Peszko będzie pauzował co najmniej dwa miesišce. Z powodu kontuzji kolana piłkarz Lechii Gdańsk opuœcił w poniedziałek zgrupowanie reprezentacji Polski, która przygotowuje się do eliminacyjnych meczów mistrzostw œwiata z Daniš i Kazachstanem.

Urazu więzadła Peszko nabawił się w sobotnim zremisowanym 1:1 meczu z Wisłš w Krakowie. Co prawda pomocnik Lechii dotrwał do końca spotkania, ale kontuzja okazała się poważna. 32-letni skrzydłowy opuœcił bowiem w poniedziałek zgrupowanie reprezentacji Polski, która przygotowuje się do eliminacyjnym meczów mistrzostw œwiata z Daniš i Kazachstanem, a jego przerwa w grze wyniesie co najmniej dwa miesišce.

Po konsultacji z klubowymi lekarzami okazało się, że operacja nie jest konieczna, ale zawodnika czeka trwajšca od szeœciu do oœmiu tygodni rehabilitacja, w trakcie której będzie nosił specjalny stabilizator. Po tym okresie podjęta zostanie decyzja odnoœnie dalszego leczenia i ewentualnego powrotu do treningu.

Ten sezon nie jest udany dla Peszki, który z powodu czerwonej kartki otrzymanej w ostatnim meczu minionych rozgrywek z Legiš w Warszawie nie zagrał w trzech pierwszych spotkaniach, a teraz może okazać się, że na boisko wróci dopiero po koniec rundy jesiennej.

Kolejnš ligowš potyczkę gdańszczanie majš zaplanowanš w poniedziałek 11 wrzeœnia w Gliwicach z Piastem i prawdopodobnie wystšpi w niej Rafał Wolski. Z powodu urazu niespełna 25-letni œrodkowy pomocnik nie rozegrał w tym sezonie żadnego meczu, ale w minionym tygodniu wznowił już treningi z zespołem.

Trener Piotr Nowak powinien mieć na Górnym Œlšsku do dyspozycji innych kontuzjowanych zawodników, lewego obrońcę Jakuba Wawrzyniaka i napastnika Grzegorza Kuœwika, którzy na razie ćwiczš indywidualnie. Z kolei dopiero na wiosnę na boisko wróci skrzydłowy Lukas Haraslin - pod koniec lipca Słowak przeszedł operację więzadeł krzyżowych w lewym kolanie.

Na tym nie koniec zdrowotnych problemów w gdańskim zespole. Z kolei z powodu stłuczenia podudzia zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski w Opalenicy przed eliminacyjnym meczem mistrzostw Europy z Gruzjš w Gori, opuœcił prawy obrońca Paweł Stolarski.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL