Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Duńskie media przed meczem z reprezentacjš Polski

PAP/Bartłomiej Zborowski
Zdaniem duńskich mediów nie tylko Robert Lewandowski jest wielkim zagrożeniem dla ich drużyny w pištkowym meczu eliminacji do mistrzostw œwiata 2018, ponieważ w ekipie Adama Nawałki znajduje się co najmniej trzech innych wyjštkowo groŸnych piłkarzy.

"Na nieszczęœcie dla nas pasażerami samolotu do Kopenhagi poza gwiazdš Bayernu będš jeszcze super napastnik Arkadiusz Milik, skrzydłowa rakieta Kamil Grosicki i strateg pomocy Piotr Zieliński, tworzšcy razem bardzo groŸny kwartet, a raczej strasznš formację 1+3, z którš na stadionie Parken nie będzie żartów" - skomentowali eksperci kanału telewizji publicznej DR. 

Przypomnieli, że "w pierwszym meczu w Warszawie przegranym 2:3 Lewandowski strzelił nam trzy bramki, ale to super szybki Grosicki wypracował dwie z nich”.

Tamten mecz był dla Danii "wielka porażkš", roztrzšsanš przez wiele dni na łamach mediów. 

Teraz ich zdaniem "koło się zamyka" ponieważ Milik, "drugi w hierarchii napastnik Polski", odniósł poważnš kontuzję właœnie w pierwszym meczu z Daniš, po kolizji z Jannikiem Vestergaardem i teraz "powraca w pełni sił", aby "wykończyć" drużynę Age Hareide. 

Duńscy dziennikarze zwrócili również uwagę na Piotra Zielińskiego, który razem z Milikiem sš groŸnym duetem Napoli. 

"Od młodoœci zwišzany jest z włoskim futbolem, gdzie œwietnie nauczył się fachu. W wieku 17 lat pojechał do Udinese, gdzie od razu zabłysnšł i dzisiaj imponuje swojš technikš i umiejętnoœciš czytania gry w każdym meczu Serie A" - podkreœlono w DR.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL