Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Eliminacje MŚ w Rosji: Lewandowski: Dania jest faworytem

PAP/Bartłomiej Zborowski
Robert Lewandowski podkreœlił, że mimo œwietnej sytuacji w grupie E eliminacji mistrzostw œwiata 2018, nikt w reprezentacji Polski do tej pory nie rozmawiał o turnieju w Rosji. Biało-czerwoni przygotowujš się do meczów z Daniš i Kazachstanem.

W najbliższy pištek podopieczni Adama Nawałki zagrajš w Kopenhadze z Duńczykami.

„Zdajemy sobie sprawę, że to bardzo ważne spotkanie. To może być najcięższy mecz w tych eliminacjach. Musimy od poczštku być bardzo skoncentrowani. Zespół duński jest bardzo groŸny na własnym boisku” – powiedział Lewandowski na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie.

Biało-czerwoni zdecydowanie prowadzš w grupie E. Majš 16 punktów i o szeœć wyprzedzajš wicelidera Czarnogórę oraz trzeciš w tabeli Danię. Jeœli wyniki najbliższych spotkań ułożš się korzystnie, podopieczni Nawałki będš pewni awansu już po spotkaniu z Kazachstanem w Warszawie (4 wrzeœnia).

„Nie możemy myœleć, ile punktów mamy przewagi, ale ile powinniœmy mieć po tym meczu. Nie możemy sobie poluzować. Spodziewamy się bardzo trudnego spotkania. Do tej pory ani razu nie podjęliœmy tematu mistrzostw. To najlepiej œwiadczy o naszej œwiadomoœci” – podkreœlił kapitan reprezentacji Polski.

Dodał, że nie powinno mieć znaczenia, że najbliższe spotkanie biało-czerwoni zagrajš na wyjeŸdzie.

„Wiadomo, że doping pomaga i niesie do lepszej gry. Grajšc w piłkę nie można się bać, że kibice drużyny przeciwnej będš na mnie gwizdać. Na mnie działa to pozytywnie. Jednak w tej sytuacji to Dania jest faworytem” – ocenił.

W paŸdzierniku reprezentacja Polski pokonała w Warszawie Danię 3:2.

„Teraz to jest lepsza drużyna. Bardzo dobrze prezentuje się w ataku pozycyjnym, a poza tym dobrze gra pressingiem. Duńczycy słabo rozpoczęli te eliminacje, ale piłkarsko to jest mocna drużyna. Jeœli będziemy grali równie dobrze atakiem pozycyjnym jak rywale, to będzie to widać. Cały czas się rozwijamy i robimy postępy w tym aspekcie. Jednak tym samym więcej się od nas wymaga” – przyznał Lewandowski.

Na zgrupowanie reprezentacji Polski przyjechał po sobotnim zwycięstwie wyjazdowym z Werderem Brema (2:0). Lewandowski strzelił obie bramki.

„Zawsze mówiłem, że klub i reprezentacja to dwie różne rzeczy. Nie ma znaczenia, że ostatnio w klubie strzela się gole, bo teraz zagramy przeciwko innym rywalom i w innej drużynie. Każdy zawodnik zdaje sobie sprawę, że jeœli w klubie ostatnio miał gorszy okres, to w reprezentacji może się odbudować. Drużyna narodowa to taka oddzielna liga” – opisał.

Najbardziej znanym piłkarzem reprezentacji Danii jest Christian Eriksen z Tottenhamu Hotspur.

„Zespół duński dysponuje wysokimi zawodnikami i jest bardzo groŸny przy stałych fragmentach gry. Oczywiœcie wyróżnić można Eriksena. GroŸni sš też boczni obrońcy. Ciężko jednak wyróżniać dwóch, trzech zawodników. Ten zespół dobrze prezentuje się jako kolektyw” – zakończył Lewandowski.

We wtorek i œrodę reprezentanci Polski będš trenowali na stadionie stołecznej Polonii. W czwartek o godz. 12 wylecš czarterem do Kopenhagi, gdzie dzień póŸniej zagrajš z Daniš. Bezpoœrednio po meczu wrócš do Warszawy, gdzie w poniedziałek podejmš Kazachstan.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL