Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Autor zamachu na autokar Borussii oskarżony o próbę zamordowania 28 osób

PAP/EPA
Prokuratura we Frankfurcie nad Menem oskarżyła 28-letniego Siergieja W., posiadajšcego niemiecki i rosyjski paszport, o próbę zamordowania 11 kwietnia 28 osób w zamachu na autokar wiozšcy piłkarzy Borussii Dortmund.

Siergiej W. zatrzymany został wkrótce po zamachu w okolicach Tybingi. Prokuratura Federalna zarzuca mu próbę dokonania zabójstwa 28 osób, doprowadzajšc do eksplozji ładunku wybuchowego.

11 kwietnia w pobliżu autokaru, którym zawodnicy BVB jechali na mecz Ligi Mistrzów z AS Monaco, eksplodowały trzy ładunki wybuchowe ukryte w krzakach przy drodze.

Poważne obrażenia odniósł piłkarz Borussii Marco Bartra. Ranny został także policjant eskortujšcy autokar. Pozostawione w pobliżu miejsca zamachu trzy listy o identycznej treœci sugerowały islamsko-terrorystyczne podłoże czynu.

Ta teza nie znalazła potwierdzenia w faktach. Okazało się, że zatrzymany zakupił w dniu zamachu akcje Borussii Dortmund za kwotę ponad 15 tysięcy euro. Liczył na możliwoœć spekulowania nimi w przyszłoœci i uzyskania znacznie wyższej ceny.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL