Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Piłka nożna

Dwaj piłkarze Iranu wykluczeni z drużyny za grę z Izraelem

Wikimedia Commons
Irański Związek Piłkarski wykluczył z reprezentacji Massouda Schojaei Soleimaniego oraz Ehsana Hajsafiego, ponieważ w barwach Panioniosu Ateny zagrali w eliminacjach Ligi Europejskiej z izraelskim Maccabi Tel Awiw. Iran jest już pewny udziału w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Rosji.

"Obaj piłkarze przekroczyli czerwoną linię, dlatego też zostali wyrzuceni z reprezentacji narodowej. Uznali, że zobowiązania względem drużyny w której występują są ważniejsze od wartości narodowych i praw Palestyńczyków" - powiedział wiceminister sportu Iranu Mohamed Resa Dawarsani.

W ubiegłym tygodniu kapitan narodowej jedenastki Schojaei i jego zastępca Hajsafi wystąpili w meczach 3. rundy kwalifikacji LE z Maccabi. Obydwa spotkania wygrał zespół z Tel Awiwu, który awansował do kolejnej rundy.

Od 38 lat władze Iranu zabraniają sportowcom z tego kraju kontaktów z Izraelem.

Kibice irańscy obawiają się, że decyzja związku może wywołać reakcję Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) i może nawet doprowadzić do wykluczenia Iranu z przyszłorocznych rozgrywek.

Reprezentacja Iranu, trzykrotny mistrz Azji, po raz pierwszy w historii awansowali na drugi mundial z rzędu. Wcześniej udział w przyszłorocznym turnieju miała zapewniona Rosja jako gospodarz oraz z eliminacji Brazylia.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL