Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Dwaj piłkarze Iranu wykluczeni z drużyny za grę z Izraelem

Wikimedia Commons
Irański Zwišzek Piłkarski wykluczył z reprezentacji Massouda Schojaei Soleimaniego oraz Ehsana Hajsafiego, ponieważ w barwach Panioniosu Ateny zagrali w eliminacjach Ligi Europejskiej z izraelskim Maccabi Tel Awiw. Iran jest już pewny udziału w przyszłorocznych mistrzostwach œwiata w Rosji.

"Obaj piłkarze przekroczyli czerwonš linię, dlatego też zostali wyrzuceni z reprezentacji narodowej. Uznali, że zobowišzania względem drużyny w której występujš sš ważniejsze od wartoœci narodowych i praw Palestyńczyków" - powiedział wiceminister sportu Iranu Mohamed Resa Dawarsani.

W ubiegłym tygodniu kapitan narodowej jedenastki Schojaei i jego zastępca Hajsafi wystšpili w meczach 3. rundy kwalifikacji LE z Maccabi. Obydwa spotkania wygrał zespół z Tel Awiwu, który awansował do kolejnej rundy.

Od 38 lat władze Iranu zabraniajš sportowcom z tego kraju kontaktów z Izraelem.

Kibice irańscy obawiajš się, że decyzja zwišzku może wywołać reakcję Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) i może nawet doprowadzić do wykluczenia Iranu z przyszłorocznych rozgrywek.

Reprezentacja Iranu, trzykrotny mistrz Azji, po raz pierwszy w historii awansowali na drugi mundial z rzędu. Wczeœniej udział w przyszłorocznym turnieju miała zapewniona Rosja jako gospodarz oraz z eliminacji Brazylia.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL