Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Higuain poza kadrš Argentyny

AFP
Piłkarz Juventusu Turyn Gonzalo Higuain nie znalazł się w kadrze Argentyny na zbliżajšce się mecze z Urugwajem i Wenezuelš w eliminacjach mistrzostw œwiata 2018. Nowy selekcjoner Jorge Sampaoli powołał natomiast m.in. Lionela Messiego, Sergio Aguero i Paulo Dybalę.

Według argentyńskich mediów Higuain nie przekonał do siebie trenera kadry (Sampaoli pracuje na tym stanowisku od czerwca), który powołał go ponad dwa miesišce temu na towarzyski mecz z Brazyliš (1:0) w Australii.

Teraz Argentynę czekajš dwa bardzo ważne mecze o punkty - z Urugwajem na wyjeŸdzie 31 sierpnia i z Wenezuelš u siebie 5 wrzeœnia.

W tabeli eliminacji MŒ strefy Ameryki Południowej Argentyna zajmuje dopiero pište miejsce z 22 punktami. Prowadzšca Brazylia (33) jest już pewna awansu na mundial, a dalej sklasyfikowane sš Kolumbia - 24 pkt, Urugwaj i Chile - po 23.

Miejsce w fazie grupowej MŒ wywalczš cztery najlepsze drużyny, a pišta zagra w barażach z najlepszym zespołem strefy Oceanii.

Oprócz Messiego, Aguero i Dybali powołanie otrzymali m.in. Javier Mascherano, Nicolas Otamendi, Ever Banega, Angel Di Maria, Javier Pastore i Mauro Icardi.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL