Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Ekstraklasa: Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:1

PAP/Leszek Szymański
W inaugurujšcym pištš kolejkę ekstraklasy piłkarskiej pištkowym spotkaniu Legia Warszawa pokonała Piasta Gliwice 3:1 (1:0). Przed meczem uczczono zbliżajšce się œwięto Wojska Polskiego (15 sierpnia), a na trybunach zasiedli kombatanci.

W podstawowym składzie mistrzów Polski wystšpił Daniel Chima Chukwu. Sprowadzony zimš na Łazienkowskš nigeryjski napastnik wcišż nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań. Na poczštku spotkania oddał groŸny strzał głowš, ale przez niespełna godzinę był niewidoczny. W 58. minucie zmienił go Armando Sadiku.

Podopieczni Jacka Magiery objęli prowadzenie w 17. minucie. Po doœrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki dopadł Dominik Nagy i silnym strzałem z woleja pokonał Jakuba Szmatułę. Węgier był najlepszym zawodnikiem na boisku, choć po przerwie dała mu się we znaki upalna pogoda i dopasował się poziomem gry do pozostałych graczy na boisku. Z powodu wysokiej temperatury i dużej wilgotnoœci sędzia Bartosz Frankowski przerywał mecz dajšc zawodnikom szanse na uzupełnienie płynów.

Stracona bramka to nie był jedyny problem goœci. Już w 22. minucie z powodu kontuzji boisko opuœcił Konstantin Vassiljev, który jest liderem gliwickiego zespołu. Bez niego podopieczni Dariusza Wdowczyka w pierwszej połowie ograniczyli się do defensywy.

Ten obraz gry uległ zmianie w drugiej połowie. Po godzinie gry gospodarze oddali inicjatywę zespołowi Piasta, który coraz odważniej atakował. „Wojskowi” natomiast groŸnie kontratakowali. Po jednym z nich bliski pokonania Szmatuły był Sadiku, który popisał się precyzyjnym strzałem po ziemi. Jego strzał z trudem obronił bramkarz goœci.

W 72. minucie jednak podopieczni Dariusza Wdowczyka byli bliscy doprowadzenia do wyrównania. Michal Papadopulos z kilku metrów pokonał Arkadiusza Malarza, ale z linii bramkowej piłkę wybił Michał Pazdan, który ofiarnie interweniował wœlizgiem.

Ta niewykorzystana sytuacja się zemœciła, bo „Wojskowi” w cišgu dwóch minut zdobyli dwie bramki. Guilherme z Arturem Jędrzejczykiem przeprowadzili efektownš akcję, po której Krzysztof Mšczyński strzałem sprzed pola karnego pokonał Szmatułę.

Goœcie nie otrzšsnęli się jeszcze po stracie bramki, a już przegrywali 0:3. Sadiku dokładnie podał do Guilherme, a ten precyzyjnym strzałem skierował piłkę do bramki.

W końcówce spotkania honorowš bramkę dla goœci strzelił Michal Papadopulos, ale Piast pozostanie na ostatnim miejscu w tabeli jako jedyny zespół ekstraklasy bez ligowego zwycięstwa w tym sezonie.

W czwartek Legia podejmie mołdawski Sheriff Tyraspol w pierwszym meczu czwartej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL