Lech przegrywał 0:2 w Szczecinie już do przerwy, po golach Dawida Korta w 38. i Adama Frączczaka z rzutu karnego w 45. minucie spotkania. W drugiej połowie Kort dołożył kolejne trafienie, a zespół z Poznania nie był w stanie strzelić nawet bramki honorowej, choć w końcówce spotkania grał z przewagę jednego zawodnika, po czerwonej kartce dla Frączczaka.

Niespodzianką zakończył się też mecz Drutex Bytovii Bytów z ekstraklasową Lechią Gdańsk. Jedyną bramkę w tym pojedynku po godzinie gry zdobył Sebastian Kamiński. Bytovia w kolejnej rundzie zmierzy się na własnym stadionie z Pogonią.

W pozostałych spotkaniach obyło się bez większych niespodzianek. Najdłużej z rywalem męczyła się Cracovia Kraków, która dopiero po rzutach karnych wyeliminowała GKS Tychy. Po 120 minutach gry był remis 1:1.

Do 1/8 finału Pucharu Polski awansowały też: Chojniczanka Chojnice, Górnik Zabrze, Sandecja Nowy Sącz i Zagłębie Lubin.