Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Marca: Real Madryt kupi Mbappe z Monaco za 180 mln euro

Kylian Mbappe
AFP
Real Madryt i AS Monaco porozumiały się w sprawie transferu Francuza Kyliana Mbappe - poinformowano na stronie internetowej dziennika "Marca". Mistrz Hiszpanii ma zapłacić za 18-letniego napastnika rekordowš w historii piłki nożnej kwotę 180 milionów euro.

Według "Marki", podstawowa cena zawodnika to 160 mln euro, a na pozostałe 20 składajš się premie za konkretne osišgnięcia. Niektóre Ÿródła w Hiszpanii piszš o podziale 150 i 30.

Dotychczas najdroższym piłkarzem w historii był Francuz Paul Pogba, kupiony w ubiegłym roku przez Manchester United z Juventusu Turyn za 105 milionów euro.

Mbappe jest jednym z największych młodych talentów na œwiecie. Pomógł zespołowi z Księstwa wywalczyć mistrzostwo Francji i dotrzeć do półfinału Ligi Mistrzów. Jeszcze przed rozpoczęciem letniego okienka transferowego wiele pisano w mediach o tym, do którego zespołu przejdzie Francuz.

W ubiegłym tygodniu Monaco wydało oœwiadczenie, w którym poinformowało, że zastanawia się nad złożeniem skargi do władz ligi francuskiej oraz Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA), ponieważ "ważne europejskie kluby" starały się nakłonić Mbappe do transferu w sposób nieregulaminowy. "The Guardian" poinformował wówczas, że chodziło m.in. o Real Madryt, Manchester City oraz Paris Saint-Germain.

W mediach wiele mówi się też o możliwym transferze Brazylijczyka Neymara z Barcelony do PSG. Jeœli dojdzie do skutku, może okazać się jeszcze bardziej spektakularny, ponieważ 25-letni napastnik może kosztować nawet 220 mln euro.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL