Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Portugalczyk Hildeberto na cztery lata w Legii

Trener warszawskiej Legii Jacek Magiera
Fotorzepa/ Piotr Nowak
Portugalczyk Hildeberto Pereira podpisał czteroletni kontrakt z Legiš Warszawa z opcjš przedłużenia o kolejny rok. 21-letni piłkarz ostatnio występował w Nottingham Forest na prawej obronie. W przeszłoœci grał również jako pomocnik oraz napastnik.

W stołecznym klubie będzie występował z numerem 7 i pod pseudonimem Berto - skrót od imienia. Legia wykupiła go z Benfiki Lizbona, która ostatnio wypożyczyła go do angielskiego Nottingham Forest.

To trzeci piłkarz, który w przerwie letniej przyszedł do Legii. Wczeœniej mistrzowie Polski pozyskali z Wisły Kraków Krzysztofa Mšczyńskiego oraz z Ruchu Chorzów Łukasza Monetę. Z wypożyczenia do chorzowskiego klubu wrócił Jarosław Niezgoda.

Legia w pištek przegrała z Arkš Gdynia 1:1, 3-4 w rzutach karnych mecz o Superpuchar. W drugiej rundzie kwalifikacji Champions League trafiła na fiński zespół IFK Mariehamn. Pierwsze spotkanie na wyjeŸdzie odbędzie się w œrodę, rewanż - 19 lipca. Pomiędzy tymi pojedynkami warszawska drużyna rozpocznie ligowy sezon w Zabrzu meczem z wracajšcym do ekstraklasy Górnikiem (15 lipca).

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL