Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Eliminacje Ligi Mistrzów: IFK Mariehamn - Legia Warszawa 0:3

PAP/Bartłomiej
Piłkarze Legii Warszawa wygrali na wyjeŸdzie z fińskim zespołem IFK Mariehamn 3:0 (3:0) w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie w stolicy Polski 19 lipca.

Mistrzowie Polski przystępowali do rywalizacji z fińskš drużynš w roli zdecydowanego faworyta. Choć dopiero w najbliższy weekend rozpoczynajš ligowš rywalizację, to bez większych problemów wygrali w stolicy Wysp Alandzkich.

W podstawowym składzie Legii zabrakło obrońcy reprezentacji Polski Michała Pazdana, który doznał niegroŸnego urazu podczas rozgrzewki. Zadebiutował natomiast inny zawodnik, na którego regularnie stawia selekcjoner Adam Nawałka - Krzysztof Mšczyński.

Do przerwy podopieczni trenera Jacka Magiery prowadzili 3:0 i praktycznie rozstrzygnęli losy dwumeczu. Już w ósmej minucie rzut karny skutecznie egzekwował Guilherme. "Jedenastka" została podyktowana za faul na Łukaszu Broziu, który w tym spotkaniu przeprowadził kilka efektownych akcji prawš stronš boiska.

W 39. minucie nie popisał się bramkarz gospodarzy. Estończyk Andreas Vaikla po strzale głowš Fina Kaspera Hamalainena wybił piłkę przed siebie, a Węgier Dominik Nagy z bliskiej odległoœci trafił do siatki. Tuż przed końcem pierwszej połowy Hamalainen wykorzystał œwietne podanie Guilherme i technicznym strzałem tzw. podcinkš podwyższył na 3:0.

W drugiej połowie Amos Ekhalie pokonał Arkadiusza Malarza, ale był na pozycji spalonej i sędzia nie uznał gola. W 61. minucie sytuacja gospodarzy stała się bardzo trudna, bo drugš i w konsekwencji czerwonš kartkš został ukarany Kenijczyk Anthony Dafaa. Wydawało się, że kolejne gole dla Legii będš kwestiš czasu.

Potwierdzeniem tego była sytuacja z 64. minuty. Wówczas œwietnš interwencjš popisał się Vaikla, który efektownie obronił strzał głowš Hamalainena.

Mimo zdecydowanej przewagi goœcie nie zdobyli kolejnych bramek. Nie ustrzegli się przy tym błędów w obronie, czego nie potrafili wykorzystać rywale. Jednak bardziej klasowy zespół w kolejnej rundzie kwalifikacji, może być bardziej skuteczny.

ródło:

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL