Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Norweskie media po meczu Haugesund FK - Lech Poznań 3:2

Fotorzepa, Grzegorz Rutkowski
Haugesund FK nie okazał żadnego respektu dla teoretycznie silniejszego rywala Lecha Poznań, lecz tracšc bramki w końcówce meczu zmarnował ciężko wywalczony ważny łup - skomentowały norweskie media zwycięstwo swojej drużyny 3:2 w kwalifikacjach Ligi Europejskiej.

"Nowy piłkarz Lecha, a wczeœniej gwiazda Haugesund Christian Gytkjaer powitany został owacjami i tylko tyle. PóŸniej żaden z zawodników gospodarzy nie miał już dla niego respektu. Wręcz odwrotnie, Haugesund pokazał wolę walki i prowadzšc 3:0 chyba sam nie wierzył w możliwš niespodziankę. Niestety, Lech w drugiej połowie się obudził i strzelił dwa przykre gole" - napisał dziennik „Verdens Gang”.

„Dagbladet” ocenił, że Haugesund zaskoczył wszystkich sceptyków i zaprezentował prawdziwš strzelaninę bramek. "Niestety, głupi i niepotrzebny karny zniweczył cały ten wysiłek. Jest wygrana, lecz wynik przed rewanżem nie jest najlepszy".

Kanał telewizji NRK skomentował: „Haugesund pokonał utytułowanego Lecha na własnej murawie. Do 75. minuty mecz wyglšdał wspaniale, a publicznoœć tupała w euforii samozadowolenia, lecz polskiemu zespołowi udało się strzelić dwie bramki, tak ważne przed drugim meczem w Poznaniu”.

- Haugesund zmarnował tak wspaniały punkt wyjœcia. Zapowiadajšce się fantastyczne 3:0 przed rewanżem w Poznaniu stopniało już tylko do skromnej przewagi - to z kolei opinia komentatora kanału TV2.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL