Piłka nożna

Złoty Puchar CONCACAF: Awans USA i Panamy

AFP
Reprezentacje USA i Panamy awansowały do ćwierćfinałów Złotego Pucharu CONCACAF - piłkarskich mistrzostw strefy Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Amerykanie po pokonaniu Nikaragui 3:0 zajęli pierwsze miejsce w grupie B.

W takich samych rozmiarach Panama wygrała z Martyniką, w barwach której cały mecz rozegrał zawodnik Legii Warszawa Steeven Langil.

Trzeci mecz w barwach USA rozegrał mający polskie korzenie Matt Miazga. Środkowy obrońca Chelsea Londyn, ostatnio wypożyczony do holenderskiego Vitesse Arnhem, strzelił bramkę w 88. minucie ustalając wynik na 3:0. 21-letni zawodnik, który w reprezentacji USA wystąpił po raz pierwszy od maja 2016 roku, zdobył pierwszego gola w drużynie narodowej.

Amerykanie swój ćwierćfinał zagrają w czwartek w Filadelfii, a ich rywalem będzie jeden z zespołów, który awansuje z trzeciego miejsca w swojej grupie. Może to być Honduras, który zajął trzecie miejsce w grupie A. Z kolei w grupie C Salwador i Jamajka w bezpośrednim meczu rozstrzygną między sobą, kto zajmie drugą, a kto następną lokatę.

W turnieju, odbywającym się w USA, występuje 12 drużyn podzielonych na trzy grupy. Trofeum broni Meksyk, który siedmiokrotnie je zdobył. Pięć razy triumfowali Amerykanie i raz Kanadyjczycy.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL