Piłka nożna

Karl-Heinz Rummenigge: Bayern Monachium nie szuka następcy Roberta Lewandowskiego

AFP
Po pozyskaniu kolumbijskiego piłkarza Jamesa Rodrigueza Bayern Monachium nie szuka już żadnego ofensywnego piłkarza, który mógłby stanowić zastępstwo dla Roberta Lewandowskiego - zapewnił szef klubu Karl-Heinz Rummenigge.

- Zgodziliśmy się z trenerem, że nie musimy już nic w tym temacie robić, nie musimy szukać zastępcy dla Lewandowskiego. Robert może zagrać i wytrzymać 90 czy 95 procent meczów w sezonie. Jeśli zabraknie go w dwóch czy trzech, nie będzie to stanowić żadnego problemu - powiedział prezes zarządu Bayernu, a w przeszłości znakomity napastnik.

Rummenigge zwrócił też uwagę na inny aspekt.

- Poza tym trudno byłoby nam znaleźć napastnika odpowiedniej jakości, który zgodziłby się na dwa, trzy występy w podstawowym składzie, a resztę sezonu spędziłby na ławce rezerwowych - nadmienił.

Rummenigge zaznaczył, że w razie konieczności na szpicy Polaka może zastąpić Thomas Mueller. - Może to nie jest typowy środkowy napastnik, ale z nim w tej roli nasza reprezentacja zdobyła w 2014 roku mistrzostwo świata - przypomniał.

Bayern wypożyczył Rodrigueza, króla strzelców mundialu w Brazylii, z Realu Madryt na dwa lata. W ofensywie 26-letni Kolumbijczyk może występować na wszystkich pozycjach.

Mistrz Niemiec w niedzielę rozpoczął tournee po Azji. Pierwszym przystankiem jest Szanghaj.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL