Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Karl-Heinz Rummenigge: Bayern Monachium nie szuka następcy Roberta Lewandowskiego

AFP
Po pozyskaniu kolumbijskiego piłkarza Jamesa Rodrigueza Bayern Monachium nie szuka już żadnego ofensywnego piłkarza, który mógłby stanowić zastępstwo dla Roberta Lewandowskiego - zapewnił szef klubu Karl-Heinz Rummenigge.

- Zgodziliœmy się z trenerem, że nie musimy już nic w tym temacie robić, nie musimy szukać zastępcy dla Lewandowskiego. Robert może zagrać i wytrzymać 90 czy 95 procent meczów w sezonie. Jeœli zabraknie go w dwóch czy trzech, nie będzie to stanowić żadnego problemu - powiedział prezes zarzšdu Bayernu, a w przeszłoœci znakomity napastnik.

Rummenigge zwrócił też uwagę na inny aspekt.

- Poza tym trudno byłoby nam znaleŸć napastnika odpowiedniej jakoœci, który zgodziłby się na dwa, trzy występy w podstawowym składzie, a resztę sezonu spędziłby na ławce rezerwowych - nadmienił.

Rummenigge zaznaczył, że w razie koniecznoœci na szpicy Polaka może zastšpić Thomas Mueller. - Może to nie jest typowy œrodkowy napastnik, ale z nim w tej roli nasza reprezentacja zdobyła w 2014 roku mistrzostwo œwiata - przypomniał.

Bayern wypożyczył Rodrigueza, króla strzelców mundialu w Brazylii, z Realu Madryt na dwa lata. W ofensywie 26-letni Kolumbijczyk może występować na wszystkich pozycjach.

Mistrz Niemiec w niedzielę rozpoczšł tournee po Azji. Pierwszym przystankiem jest Szanghaj.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL