Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Liga włoska: Francesco Totti zakończył karierę piłkarskš

AFP
Francesco Totti zakończył karierę. Ostatecznš decyzję piłkarz ogłosił w poniedziałek na Twitterze. Dotychczas było wiadomo jedynie, że 40-letni napastnik odejdzie z klubu, w którym spędził całš karierę - AS Roma. Zastanawiał się jednak nad grš w innym zespole.

"Zakończyła się pierwsza częœć mojego życia jako piłkarza. Teraz zacznie się kolejna, ważniejsza. Potrzebuję czasu, żeby zdecydować, krok po kroku, jaka rola bardziej przypadnie mi do gustu. Oddaję się do dyspozycji klubu - od młodych zawodników do prezesa" - napisał Totti w oœwiadczeniu.

"Il Capitano" zadebiutował w barwach Romy 28 marca 1993 roku. Jego piłkarska kariera trwała 8827 dni. W klubie strzelił 307 bramek podczas 784 meczów, z których 618 rozegrał w Serie A.

Po raz ostatni wystšpił 28 maja na stołecznym Stadionie Olimpijskim. Gospodarze pokonali Genoę 3:2, dzięki czemu zostali wicemistrzami kraju.

PóŸniej pojawiało się wiele doniesień mówišcych o tym, że Totti będzie jednak kontynuował karierę, ale w innym klubie. Zawodnik miał zastanawiać się nad przeniesieniem się na inny kontynent. Z drugiej strony mówiono też, że zostanie asystentem nowego dyrektora sportowego Romy - Hiszpana Monchiego. Sam Totti dotychczas nie zdradził żadnych konkretów.

"Jak się do mnie zwracać? Mówcie mi Francesco. Zawsze" - zakończył oœwiadczenie doœwiadczony piłkarz.

W rzymskim klubie spędził 25 sezonów, a w reprezentacji Włoch rozegrał 58 meczów, w których zdobył dziewięć bramek. W 2006 roku wywalczył mistrzostwo œwiata.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL