Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Hulk: Nie ma rasizmu w rosyjskiej piłce

Hulk zdobył Puchar Konfederacji w 2013 roku i był na finałowym meczu tegorocznego turnieju
PAP/EPA
Brazylijski piłkarz Hulk dwa lata po słowach, że grajšc w Rosji "niemal w każdym meczu" doœwiadczał rasizmu, teraz stwierdził, że tego problemu w rosyjskim futbolu już nie ma.

- Jestem pewien, że już go nie ma - powiedział Brazylijczyk w CNN. - Nic takiego nie miało dostrzegłem na żadnym etapie Pucharu Konfederacji (zakończonego trzy dni temu w Petersburgu), na pewno nie będzie też mieć miejsca podczas przyszłorocznego Mundialu - dodał. Zapytany, czy jego zdaniem problem rasizmu został w Rosji rozwišzany, odpowiedział: "Tak, tak mi się wydaje".

30-latek, który przed rokiem dołšczył do chińskiego klubu Shanghai SIPG za 61 milionów dolarów, wczeœniej grał w Zenicie St. Petersburg. Oskarżał wówczas fanów moskiewskich klubów Spartak i Torpedo o rasistowskie zachowania.

- Niestety, doœwiadczyłem kilku przypadków rasizmu w Rosji, szczególnie w pierwszym roku mojego pobytu w tym kraju - powiedział. - Z czasem zaczęło się poprawiać - dodał. - Przyzwyczaiłem się do rosyjskiego futbolu. Myœlę, że w ostatnim roku mojego pobytu w Zenicie nic niestosownego się nie wydarzyło - dodał.

Wczeœniej André Villas-Boas, ówczesny trener Zenitu, mówił, że kibice wydajšcy na widok ciemnoskórych piłkarzy małpie odgłosy, sš "katastrofš" dla postrzegania rosyjskiej piłki na œwiecie.

ródło: rp.pl/ CNN

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL