Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Lech Poznań wygrywa w sparingu

PAP, Jakub Kaczmarczyk
Grajšcy w piłkarskiej ekstraklasie KKS Lech Poznań pokonał u siebie w meczu sparingowym mistrza Izraela Hapoelem Beer Scheva 3:0 (2:0). Bramki zdobywali: Robert Gumny (4), Lasse Nielsen (28) i Mario Situm (60).

Dla Lecha był to jedyny sprawdzian w okresie przygotowawczym do nowego sezonu oraz przed meczem pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy ze zdobywcš pucharu Macedonii FK Pelister Bitola. Spotkanie z bałkańskim zespołem odbędzie się 29 czerwca o godz. 20:45 w Poznaniu. Rewanż w oddalonej o 180 kilometrów od Bitoli Strumicy, 6 lipca.

W pištkowym sparingu w Lechu zagrali m.in. pozyskani przez poznański klub: obrońca Emir Dilaver oraz skrzydłowy Mario Situm, strzelec trzeciego gola, który może również występować jako napastnik.

Zabrakło trzech młodzieżowych reprezentantów Polski, uczestników MME 2017 – Jana Bednarka, Tomasza Kędziory i Dawida Kownackiego. Na boisku nie pojawili się także: Maciej Gajos, Szymon Pawłowski, Marcin Robak i Łukasz Trałka oraz z nabytków: Niklas Baerkroth i Vernon de Marco.

Sparing z Hapoelem pierwotnie miał się odbyć w Opalenicy, gdzie Lech od poniedziałku do soboty, 24 czerwca włšcznie, przebywa na krótkim zgrupowaniu. Od poniedziałku do meczu w LE bršzowy medalista ekstraklasy piłkarskiej będzie trenował w Poznaniu.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL