Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Puchar Konfederacji: Wygrana Niemców z Australiš

AFP
Australia przegrała w Soczi z Niemcami 2:3 (1:2) w meczu grupy B piłkarskiego turnieju o Pucharu Konfederacji FIFA, który odbywa się w Rosji. Za rok w tym kraju zostanš rozegrane mistrzostwa œwiata.

Drużyna Joachima Loewa, która w 2014 roku wywalczyła w Brazylii mistrzostwo œwiata, przyjechała na turniej do Rosji w mocno osłabionym składzie. M.in. bez Manuela Neuera, Toniego Kroosa, Mesuta Oezila, Matsa Hummelsa i Thomasa Muellera.

W poniedziałkowym meczu z Australijczykami piłkarze Loewa stworzyli wiele sytuacji, ale często brakowało im skutecznoœci. Ponadto nieco szwankowała ich gra defensywna i chwilami niepewnie grał bramkarz Bernd Leno, w efekcie zwycięstwo Niemców nie było pewne aż do końcowego gwizdka.

Do przerwy prowadzili 2:1 po golach Larsa Stindla już w pištej minucie oraz Juliana Draxlera z rzutu karnego (bramkę dla Australii zdobył strzałem z dystansu Tom Rogic).

Na poczštku drugiej połowy Leon Goretzka podwyższył na 3:1, ale w 57. minucie Australijczycy zdobyli kontaktowš bramkę.

Przy trafieniu Tomiego Jurica, przy którym zresztš błšd popełnił Leno, arbiter skorzystał z systemu powtórek wideo VAR (umożliwiajšcego sędziom konsultacje przy podejmowaniu decyzji w sytuacjach kluczowych dla przebiegu meczu). Po analizie wideo uznano, że bramka została zdobyta prawidłowo.

Do końca meczu pozostawało jeszcze sporo czasu, oba zespoły miały swoje szanse, ale wynik nie uległ już zmianie.

Po spotkaniu trener Loew chwalił swój zespół za pierwszš połowę, druga nie była tak udana w wykonaniu Niemców.

- W pierwszej częœci zagraliœmy bardzo dobrze. Mieliœmy kontrolę nad przebiegiem wydarzeń. Złe było to, że prowadziliœmy tylko 2:1, mimo stworzenia tylu znakomitych sytuacji - przyznał Loew.

W rozegranym dzień wczeœniej spotkaniu grupy B Kamerun przegrał w Moskwie z Chile 0:2.

Finał zaplanowano na 2 lipca w Sankt Petersburgu.

W turnieju o Puchar Konfederacji FIFA rywalizuje osiem zespołów: mistrz œwiata (Niemcy), gospodarz mundialu 2018 (Rosja) oraz zwycięzcy mistrzostw poszczególnych konfederacji - Portugalia, Chile, Meksyk, Nowa Zelandia, Kamerun i Australia..

Australia - Niemcy 2:3 (1:2)

Bramki: Tom Rogic (41), Tomi Juric - Lars Stindl (5), Julian Draxler (44 - karny), Leon Goretzka (48).

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL