Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Australia: Reprezentacja Arabii Saudyjskiej nie uczciła ofiar zamachu w Londynie

YouTube
Przed meczem z Arabiš Saudyjskš australijscy kibice i piłkarze uczcili minutš ciszy ofiary zamachu w Londynie. Rywale w tym czasie chodzili po boisku.

W Adelajde odbyło się spotkanie Australia - Arabia Saudyjska w ramach kwalifikacji do mistrzostw œwiata. Gospodarze wygrali spotkanie 3:2.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibice, reprezentacja Australii i piłkarze zasiadajšcy na ławce rezerwowych uczcili minutš ciszy ofiary zamachu w Londynie. Ich rywale w tym czasie chodzili po boisku. Kamery telewizyjne nie uchwyciły sytuacji na ławce trenerskiej goœci, ale z relacji œwiadków wynika, że rezerwowi zawodnicy Arabii Saudyjskiej nie wstali, by uczcić osoby, które zginęły z ršk terrorystów.

Przed rozpoczęciem meczu kibice zgromadzeni na stadionie wygwizdali piłkarzy z Arabii Saudyjskiej.

 

Po meczu zachowanie piłkarzy goœci skrytykowali w internecie kibice z Australii. Częœć internautów broniła zawodników, mówišc, że piłkarze mogli zostać niepoinformowani o planowanej minucie ciszy. 

Zamach w Londynie

W sobotę wieczorem trzej terroryœci wjechali samochodem w ludzi na moœcie London Bridge w centrum Londynu, a następnie zaatakowali nożami londyńczyków w pobliżu targu Borough Market. Do ataku doszło kilka minut po finale Ligii Mistrzów, w dzielnicy, gdzie w wielu barach i pubach goœcie œledzili rozgrywki.

W zamachu zginęło 8 osób: trzech Francuzów, dwie Australijki, Kanadyjka, Hiszpan i Brytyjczyk. W zamachu rany odniosło 50 osób, z czego 4 policjantów. Według Ÿródeł medycznych szpitalach przebywa 29 osób, 10 z nich znajduje się w stanie krytycznym.

Wszyscy trzej sprawcy zostali zastrzeleni przez policję. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL