Australia: Reprezentacja Arabii Saudyjskiej nie uczciła ofiar zamachu w Londynie

Przed meczem z Arabią Saudyjską australijscy kibice i piłkarze uczcili minutą ciszy ofiary zamachu w Londynie. Rywale w tym czasie chodzili po boisku.

Aktualizacja: 08.06.2017 15:24 Publikacja: 08.06.2017 14:25

W Adelajde odbyło się spotkanie Australia - Arabia Saudyjska w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata. Gospodarze wygrali spotkanie 3:2.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibice, reprezentacja Australii i piłkarze zasiadający na ławce rezerwowych uczcili minutą ciszy ofiary zamachu w Londynie. Ich rywale w tym czasie chodzili po boisku. Kamery telewizyjne nie uchwyciły sytuacji na ławce trenerskiej gości, ale z relacji świadków wynika, że rezerwowi zawodnicy Arabii Saudyjskiej nie wstali, by uczcić osoby, które zginęły z rąk terrorystów.

Przed rozpoczęciem meczu kibice zgromadzeni na stadionie wygwizdali piłkarzy z Arabii Saudyjskiej.

Po meczu zachowanie piłkarzy gości skrytykowali w internecie kibice z Australii. Część internautów broniła zawodników, mówiąc, że piłkarze mogli zostać niepoinformowani o planowanej minucie ciszy.

Zamach w Londynie

W sobotę wieczorem trzej terroryści wjechali samochodem w ludzi na moście London Bridge w centrum Londynu, a następnie zaatakowali nożami londyńczyków w pobliżu targu Borough Market. Do ataku doszło kilka minut po finale Ligii Mistrzów, w dzielnicy, gdzie w wielu barach i pubach goście śledzili rozgrywki.

W zamachu zginęło 8 osób: trzech Francuzów, dwie Australijki, Kanadyjka, Hiszpan i Brytyjczyk. W zamachu rany odniosło 50 osób, z czego 4 policjantów. Według źródeł medycznych szpitalach przebywa 29 osób, 10 z nich znajduje się w stanie krytycznym.

Wszyscy trzej sprawcy zostali zastrzeleni przez policję. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

2 / 3
Wygrać i zapomnieć o nieudanych eliminacjach. Lewandowski gotów na baraże z Estonią
Robert Lewandowski przed barażami o Euro 2024: wierzę, że awansujemy