Kobieta sędzią w Bundeslidze

aktualizacja: 19.05.2017, 15:10
Bibiana Steinhaus, pierwsza kobieta-sędzia w Bundeslidze
Bibiana Steinhaus, pierwsza kobieta-sędzia w Bundeslidze
Foto: Twitter

Od początku sezonu 2017/2018 sędziowski gwizdek w Bundeslidze obejmie w posiadanie kobieta. 38-letnia Bibiana Steinhaus poprowadzi najważniejsze mecze ligi niemieckiej.

REDAKCJA POLECA

Bibiana Steinhaus status międzynarodowego sędziego otrzymała w 2005 roku.

Jako pierwsza sędzia-kobieta zadebiutowała w 2007 roku podczas rozgrywek niemieckiej II ligi, zbierając pochlebne opinie.

Potem prowadziła spotkania w 2008 roku w Chile podczas Mistrzostw Świata Kobiet oraz w 2009 podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet, które odbyły się w Finlandii.

Bibiana Steinhaus, prywatnie partnerka Howarda Webba, pełniła już wcześniej funkcję sędziego technicznego podczas meczów Bundesligi.

Komentarz dnia
Żródło: przegladsportowy.pl/rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE