Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Ekstraklasa piłkarska - Cracovia - Ruch 2:0

PAP/Jacek Bednarczyk
Piłkarze Cracovii pokonali na swoim stadionie w pištkowym spotkaniu ekstraklasy Ruch Chorzów 2:0 i zrobili bardzo duży krok w kierunku utrzymania się na tym szczeblu rozgrywek.

Po niecałym kwadransie krakowianie, którzy wykorzystali dwa koszmarne błędy "Niebieskich", zdobyli dwie bramki.

Już po 75 sekundach od pierwszego gwizdka sędziego było 1:0. Po stracie piłki przy wyprowadzaniu akcji przez Ruch, Cracovia przeprowadziła kontrę. W polu karnym Piotr Malarczyk zauważył, że nadbiega Sebastian Steblecki i wyłożył mu piłkę. Nie był on pilnowany przez żadnego z obrońców i celnie uderzył.

W 13. min fatalnie zachował się w swoim polu karnym Maciej Urbańczyk. Tak wybijał piłkę, że ta po odbiciu się od nogi Malarczyka trafiła do stojšcego 20 m od bramki Krzysztofa Pištka. Ten przyjšł jš i uderzył nie do obrony.

Przy wyniku 2:0 impet ataków krakowian osłabł. Im bliżej było przerwy, tym wyraŸniej rysowała się nawet przewaga Ruchu. Był on bliski zdobycia gola w 38. min jednak po uderzeniu Bartosza Nowaka piłka odbiła się od poprzeczki. Z kolei w 42. min Miłosz Przybecki, majšc przed sobš tylko golkipera, Ÿle zagrał.

W drugiej połowie inicjatywę miała drużyna z Górnego Œlšska. Ponownie poprzeczka „uratowała” Cracovię (po „główce” Jarosława Niezgody w 78. min), ale wynik nie uległ już zmianie.

Po meczu piłkarze Ruchu podeszli do sektora zajmowanego przez kibiców chorzowskiej drużyny, a ci jasno im wyjaœnili, co myœlš o ich grze. Skandowali m.in. "Ruch to my, a nie wy" oraz kazali im - piszšc delikatnie - aby sobie poszli.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL