Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Liga Mistrzów: AS Monaco - Borussia Dortmund 3:1. Francuzi w półfnale

AFP
Zespół AS Monaco, z Kamilem Glikiem w składzie, awansował do półfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym pokonał na własnym stadionie 3:1 Borussię Dortmund Łukasza Piszczka. Pierwsze spotkanie w Niemczech francuska drużyna wygrała 3:2.

Spotkanie AS Monaco z Borussiš Dortmund rozpoczęło się z pięciominutowym poœlizgiem. Powodem było 15-minutowe opóŸnienie odjazdu autokaru z zespołem BVB spod hotelu. 

"Każdy czekał na odjazd i przez ten czas drużyna przestała myœleć o futbolu. To nie było przyjemne uczucie" - ocenił sytuację trener Borussii Thomas Tuchel i jednoczeœnie nawišzał do ubiegłotygodniowego zamachu w Dortmundzie przed pierwszym meczem z AS Monaco. Wówczas ładunki wybuchowe eksplodowały w pobliżu autokaru niemieckiej drużyny, zmierzajšcej na swój stadion. Ranny został Hiszpan Marc Bartra, a spotkanie zostało przełożone na następny dzień. Borussia przegrała 2:3. 

W Monako przywitał przyjezdnych wiceprezes klubu Wadim Wasiliew, który przekazał na ręce szefa BVB Hansa-Joachima Watzkego pamištkowy plakat ze zdjęciami solidarnoœci kibiców obu zespołów. 

Bartra obserwował grę swoich kolegów z trybun. Nie miał jednak powodów do radoœci, bo goœcie zamiast odrabiać straty, już w trzeciej minucie stracili bramkę. Kylian Mbappe kopnšł do siatki z bliska, ale sporę zasługę przy tym trafieniu miał Benjamin Mendy, po którego mocnym strzale bramkarz Borussii Roman Buerki wybił piłkę przed siebie. 18-latek, który zdobył pištego gola w LM, to jedno z odkryć tegorocznego sezonu w Europie. 

W 17. minucie sytuacja Borussii stała się jeszcze trudniejsza. Thomas Lemar doœrodkował z lewej strony boiska, a piłkę głowš skierował do bramki Kolumbijczyk Radamel Falcao. W 48. minucie goœcie strzelili bramkę kontaktowš. Wprowadzony na boisko jeszcze w pierwszej połowie Ousmane Dembele przeprowadził efektowny rajd prawš stronš boiska, a Marco Reus wykorzystał jego podanie i z około 10 metrów skierował piłkę do bramki. Z interwencjš spóŸnił się natomiast Glik. 

Z kolei do straty trzeciej bramki przez Borussię przyczynił się Piszczek, który na tyle niefortunnie podawał do kolegi piłkę, że przejšł jš Lemar. Pobiegł z piłkš w pole karne rywali, a tam jego podanie wykorzystał w 81. minucie Valere Germain, który chwilę wczeœniej pojawił się na boisku. 

Cały mecz przeciwko sobie rozegrali dwaj obrońcy reprezentacji Polski. Piszczek wystšpił jako jeden z trójki œrodkowych obrońców w Borussii, a Glik tradycyjnie jako stoper AS Monaco, które w najlepszej czwórce LM zameldowało się po raz pierwszy od 2004 roku.

ródło:

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL