Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Manuel Neuer kontuzjowany. Nie zagra z Angliš i Azerbejdżanem

Fotorzepa, Vitaliy Hrabar
Kapitan piłkarskiej reprezentacji Niemiec Manuel Neuer z powodu kontuzji nie będzie mógł zagrać w niedzielnym meczu eliminacji mistrzostw œwiata 2018 z Azerbejdżanem w Baku. Niespełna 31-letni bramkarz nie wystšpi także w œrodę w towarzyskim spotkaniu z Angliš.

Neuer ma problemy z łydkš, które uniemożliwiły mu normalne treningi już wczeœniej w Bayernie Monachium. Mistrz œwiata z 2014 roku nie pojedzie na zgrupowanie i będzie odpoczywał w stolicy Bawarii.

Jego miejsce w kadrze zajšł Kevin Trapp. Zawodnik Paris Saint-Germain ma pojawić się w miejscowoœci Kamen w poniedziałek wieczorem. Selekcjoner Joachim Loew powołał na tę pozycję także Marca-Andre ter Stegena z Barcelony oraz Bernda Leno z Bayeru Leverkusen.

Neuera zabrakło z powodu choroby również w dwóch spotkaniach Niemiec pod koniec ubiegłego roku - z San Marino (8:0) i Włochami (0:0). Na 75. występ w drużynie narodowej będzie musiał zaczekać przynajmniej do 6 czerwca, kiedy Niemcy zagrajš towarzysko z Daniš.

Nie wiadomo, czy w najbliższych meczach będzie mógł wystšpić Mesut Oezil, który z powodu urazu pauzował w ostatnim meczu Arsenalu Londyn. W œrodę spodziewany jest za to udział Lukasa Podolskiego. Urodzony w Gliwicach napastnik ma zagrać w drużynie narodowej po raz 130. i ostatni w karierze.

W grupie C eliminacji MŒ 2018 Niemcy zgromadzili komplet punktów w czterech spotkaniach. Zdobyli w nich 16 goli, za każdym razem zachowujšc czyste konto.

Dalej sklasyfikowane sš Irlandia Północna i Azerbejdżan, które majš po siedem "oczek".

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL