Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Kadra rozpoczęła zgrupowanie przed Czarnogórš

PAP/ Bartłomiej Zborowski
Obrońca Girondins Bordeaux Igor Lewczuk jako pierwszy stawił się na zgrupowaniu piłkarskiej reprezentacji Polski, która w Warszawie będzie przygotowywała się do niedzielnego meczu w Podgoricy z Czarnogórš w eliminacjach mistrzostw œwiata 2018.

„Częœć zawodników przylatuje do Warszawy na własnš rękę i nie mamy szczegółowej wiedzy o ich przybyciu. Najważniejsze, aby do godz. 19.30 cały zespół był w komplecie” – powiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Lewczuk stawił się w warszawskim hotelu już w niedzielę. Obawiał się, że w zwišzku z zapowiadanym na poniedziałek strajkiem francuskich linii lotniczych, będzie miał problemy z dotarciem na Warszawy na czas.

Większe zainteresowanie wzbudzajš kwestie bezpieczeństwa w kontekœcie ostatniej, wyjazdowej rywalizacji z Czarnogórš. Spotkanie we wrzeœniu 2012 roku w Podgoricy było kilkukrotnie przerywane z powodu zachowania kibiców na trybunach. Rzucali bowiem na murawę krzesełka i petardy. Jednš z nich został ogłuszony bramkarz Przemysław Tytoń.

„Zdajemy sobie sprawę z okolicznoœci jakie będš towarzyszyły temu meczowi. Wizytowałem obiekt w Podgoricy. Sektory za bramkami oddzielone sš od boiska siatkami, więc na murawę nie powinny spaœć żadne przedmioty. Zdajemy się na profesjonalizm gospodarzy, którzy muszš zapewnić nam bezpieczeństwo. Dlatego nie podejmujemy żadnych dodatkowych działań” – powiedział dyrektor reprezentacji Polski Tomasz Iwan.

Po czterech kolejkach eliminacji MŒ 2018 reprezentacja Polski z dorobkiem 10 punktów prowadzi w grupie E. Na drugim miejscu z siedmioma punktami jest Czarnogóra.

Piłkarze reprezentacji Polski do pištku będš trenowali na boiskach Polonii Warszawa, Drukarza oraz KS ZWAR. W sobotę biało-czerwoni wylecš do Podgoricy, gdzie dzień póŸniej o godz. 20.45 zagrajš z Czarnogórš.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL