Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Ekstraklasa: Wisła wygrywa w Gliwicach

Trener Piasta Gliwice Dariusz Wdowczyk
PAP/ Andrzej Grygiel
Trwa fatalna passa Piasta Gliwice. Po pięciu kolejnych porażkach gliwiczanie zmienili trenera, Radoslava Latala zastšpił Dariusz Wdowczyk, ale nie uchroniło to ich przed kolejnš przegranš. O sukcesie goœci zdecydował gol zdobyty głowš przez Chorwata Petara Brleka w doliczonym czasie.

W roli szkoleniowca gospodarzy zadebiutował Dariusz Wdowczyk, który dwa dni wczeœniej zastšpił Radoslava Latala, a w listopadzie zrezygnował z prowadzenia Wisły. Zmiana nastšpiła po pięciu kolejnych ligowych porażkach, w tym trzech już na wiosnę. Wdowczyk przeprowadził ze swoimi nowymi podopiecznymi tylko jeden trening. Nie zdołał przerwać fatalnej passy.

Jeœli gospodarze planowali na poczštku szturm na bramkę rywali, to ten pomysł im nie wypalił. Żadnego zagrożenia nie stworzyli. A wiœlacy grali spokojnie, dokładniej i już do przerwy mogli prowadzić.

W 26. minucie Paweł Brożek był blisko zdobycia gola po nieporozumieniu w gliwickiej obronie. Tuż przed gwizdkiem kończšcym pierwszš odsłonę koronkowš akcję "Białej Gwiazdy" w polu karnym Piasta zakończył soczystym uderzeniem w poprzeczkę Hiszpan Pol Llonch.

Drugš połowę aktywniej zaczęli piłkarze trenera Wdowczyka. Tym razem byli groŸniejsi. Po pięciu minutach wyprowadzili kontrę, w dobrej pozycji znalazł się Michal Papadopulos, ale Czech nie dał rady pokonać bramkarza rywali. Potem po akcji Hiszpana Gerarda Badii obok słupka posłał piłkę z bliska Brazylijczyk Hebert.

Krakowianie przetrzymali ten chwilowy napór miejscowych i znów przenieœli grę pod pole karne gliwiczan. I przyniosło to skutek. Obrona Piasta się pogubiła, a Czech Zdenek Onrdrasek cztery minuty po wejœciu na boisko z ławki rezerwowych nie dał szans Jakubowi Szmatule.

Trener gospodarzy zareagował podwójnš zmianš, jego zespół ruszył do przodu. Po dużym nieporozumieniu wiœlackiej defensywy "oko w oko" z bramkarzem przyjezdnych znalazł się Papadopulos i... praktycznie podał w ręce Łukaszowi Załusce.

Gliwickich kibiców usatysfakcjonował dopiero Badia, wykorzystujšc kolejnš sytuację sam na sam dziewięć minut przed końcem.

Końcówka należała do nacierajšcej Wisły, która w doliczonym czasie rozstrzygnęła mecz na swojš korzyœć po główce Brleka z najbliższej odległoœci.

Piast Gliwice - Wisła Kraków 1:2 (0:0)

Bramki: Gerard Badia (81) - Zdenek Ondrasek (69), Petar Brlek (90+1).


Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Uros Korun, Marcin Pietrowski, Hebert - Tomasz Mokwa, Radosław Murawski (76 Sasa Zivec), Michał Masłowski (55 Lukas Cmelik), Stojan Vranjes (75 Aleksandar Sedlar), Gerard Badia, Patrik Mraz - Michal Papadopulos.


Wisła Kraków: Łukasz Załuska - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok - Rafał Boguski (65 Hugo Videmont), Krzysztof Mšczyński, Petar Brlek, Pol Llonch, Patryk Małecki (80 Mateusz Zachara) - Paweł Brożek (65 Zdenek Ondrasek).


Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 5 447.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL