Reprezentant Polski bramkę dla Bawarczyków zdobył w 55. minucie. Lewandowski wykorzystał rzut karny po faulu na nim Laurenta Koscielnego (za który Francuz otrzymał czerwoną kartkę) i doprowadził do remisu.  W pierwszej połowie do siatki trafił bowiem dla Arsenalu Theo Walcott. Po golu Lewandowskiego, swoje trafienia dołożyli jeszcze Arjen Robben, Douglas Costa, oraz dwukrotnie Arturo Vidal.

W drugim wtorkowym meczu wynik również otworzyła drużyna, która pierwsze starcie przegrała - dla Napoli w 24. minucie trafił Dries Mertens. Po przerwie "Królewscy" odpowiedzieli dwoma bramkami Sergio Ramosa i jedną Alvaro Moraty - w doliczonym czasie gry.

W 70. minucie meczu na boisku w drużynie gospodarzy pojawił się Arkadiusz Milik, natomiast pięć minut później dołączył do niego Piotr Zieliński. Napoli wówczas przegrywało już jednak 1:2.

W środę Borussia Dortmund Łukasza Piszczka zagra z Benficą Lizbona (pierwszy mecz 0:1), a Barcelona zmierzy się z Paris Saint-Germain Grzegorza Krychowiaka (0:4). Pozostałe mecze rewanżowe 1/8 finału zostaną rozegrane w przyszły wtorek i środę.

Wyniki wtorkowych meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów

Arsenal Londyn - Bayern Monachium 1:5 (1:0).

Bramki: Theo Walcott (20) - Robert Lewandowski (55), Arjen Robben (68), Douglas Costa (78), Arturo Vidal (80, 85).

pierwszy mecz - 1:5. Awans Bayernu

SSC Napoli - Real Madryt 1:3 (1:0).

Bramki: Dries Mertens (24) - Sergio Ramos (51, 57), Alvaro Morata (90+1).

pierwszy mecz - 1:3. Awans Realu