Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Barcelona - PSG. Wściekli kibice czekali w środku nocy na lotnisku

AFP
Francuskie media nie zostawiajš suchej nitki na piłkarzach Paris Saint Germain, którzy w kompromitujšcym stylu zostali wyeliminowani przez Barcelonę w 1/8 finału Ligi Mistrzów. "Poniżeni, historyczne rozbicie" - piszš. Na lotnisku doszło do incydentu z kibicami.

Zawodnicy, w tym Grzegorz Krychowiak, wylšdowali w Paryżu ok. 4 nad ranem. Tam czekała na nich grupa ok. 30 zdenerwowanych fanów. Służby porzšdkowe nie dopuœciły do konfrontacji, ale kibice otoczyli samochód Thiago Motty. Ten ruszył i potršcił jednego z nich. Fan doznał urazu pleców i musiał zostać przewieziony do szpitala.

Policja otworzyła dochodzenie, ale na razie strony nie były przesłuchiwane.

PSG w pierwszym meczu u siebie wygrało 4:0. Do Barcelony drużyna poleciała pewna siebie i długo miała awans do ćwierćfinału w rękach. W siedmiu ostatnich minutach paryska ekipa straciła jednak trzy bramki i ostatecznie przegrała 1:6. W kolejnej rundzie Champions League znalazła się "Duma Katalonii".

"Upokorzenie, wstyd, kompromitacja" - takich słów używajš francuscy dziennikarze.

Gazeta "Le Figaro" napisała: "Paris Saint Germain wszystko zepsuło. Paryżanie zostali upokorzeni w Barcelonie". W "Le Equipe" na pierwszej stronie widniało tylko: "Nie do opisania", a póŸniej dziennikarze napisali o historycznym "utonięciu statku". Bardzo surowo ocenili także piłkarzy. Większoœć zawodników dostała niskš notę "2".

Inna gazeta "Le Monde" oceniła, że to największe fiasko w historii francuskiego futbolu. Z kolei dziennik "Le Parisien" wspomniał, że na własne życzenie pożegnała się z Ligš Mistrzów.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL