Liga Mistrzów: Real Madryt - SSC Napoli 3:1

aktualizacja: 15.02.2017, 22:48

Real Madryt pokonał SSC Napoli 3:1 (1:1) w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Po kontuzji na boisko wrócił Arkadiusz Milik. Rewanż 7 marca we Włoszech.

REDAKCJA POLECA

Ciekawie zapowiadał się mecz w Madrycie, gdzie Real - osłabiony brakiem Walijczyka Garetha Bale'a - podejmował SSC Napoli. Do 75. minuty w zespole gości grał Piotr Zieliński (zobaczył w pierwszej połowie żółtą kartkę), a od 83. minuty występował Arkadiusz Milik. To pierwszy występ napastnika reprezentacji Polski od czasu październikowego meczu z Danią w eliminacjach MŚ, gdy doznał kontuzji kolana.

Spotkanie w Madrycie zaczęło się świetnie dla ekipy z Neapolu. W ósmej minucie Lorenzo Insigne wykorzystał złe ustawienie kostarykańskiego bramkarza Realu Keylora Navasa i popisał się skutecznym strzałem z ok. 30 metrów.

Kolejne ciosy zadawał już jednak Real. W 18. minucie wyrównał po strzale głową Karim Benzema, który zdobył swoją 51. bramkę w LM. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą trafił w słupek. Na początku drugiej połowy efektownym rajdem prawą stroną popisał się Cristiano Ronaldo, który podał do Toniego Kroosa, a Niemiec płaskim strzałem z 15 metrów trafił do siatki.

Jeszcze ładniejszy był gol na 3:1, strzelony w 54. minucie przez Brazylijczyka Casemiro. Więcej bramek już nie padło.

Dzień wcześniej piłkarze Paris Saint-Germain pokonali u siebie Barcelonę aż 4:0. W kadrze gospodarzy zabrakło Grzegorza Krychowiaka. Z kolei Borussia Dortmund, z wracającym do gry po kontuzji pleców Łukaszem Piszczkiem, uległa w Lizbonie Benfice 0:1.

Wtorkowy mecz w Paryżu, sędziowany przez Szymona Marciniaka, niespodziewanie okazał się jednostronny. Bohaterem był obchodzący 29. urodziny Angel di Maria. Argentyńczyk zdobył dwie bramki. Oprócz niego trafienia zaliczyli sprowadzony niedawno z VfL Wolfsburg Niemiec Julian Draxler oraz Urugwajczyk Edinson Cavani, który także obchodził we wtorek urodziny (skończył 30 lat).

Porażka Katalończyków jest ich najwyższą w Lidze Mistrzów od marca 2013 roku, gdy przegrali z Bayernem 0:4. Jeśli odpadną w starciu z PSG, zabraknie ich w ćwierćfinale LM po raz pierwszy od dziesięciu lat.

Powodów do radości nie mają także fani Borussii Dortmund. Ich zespół uległ na wyjeździe Benfice 0:1 po golu Greka Konstantinosa Mitroglou, choć stworzył wiele sytuacji. Nieskuteczny był zwłaszcza Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk w 58. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Pierwsze spotkania 1/8 finału odbywają się w czterech terminach (po dwa dziennie) - 14 i 15 lutego oraz 21 i 22 lutego.

W przyszły wtorek Bayer Leverkusen podejmie finalistę poprzedniej edycji Atletico Madryt, natomiast Manchester City zagra u siebie z AS Monaco Kamila Glika.

Na koniec pierwszej fazy 1/8 finału - 22 lutego - FC Porto podejmie Juventus Turyn, a Sevilla zagra z mającym kłopoty na krajowym podwórku Leicester City. Do kadry angielskiego zespołu na mecze Ligi Mistrzów nie zgłoszono Bartosza Kapustki i Marcina Wasilewskiego.

Real Madryt - SSC Napoli 3:1 (1:1).

Bramki: dla Realu - Karim Benzema (19), Toni Kroos (49), Casemiro (54); dla Napoli - Lorenzo Insigne (8).

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia)