Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Piłkarska LE: Kontrowersje wokół "bramki-widmo" w meczu Legii z Ajaksem

PAP/ Leszek Szymański
Holenderscy piłkarze majš pretensje do sędziów po tym, jak nie uznano bramki Ajaksu Amsterdam w meczu z Legiš Warszawa w 1/16 finału Ligi Europejskiej. Rywale mistrza Polski nie majš wštpliwoœci, że gol im się należał, ale spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

Do kontrowersji doszło już w pierwszym kwadransie meczu na Łazienkowskiej. Na bramkę Arkadiusza Malarza mocno uderzył Davy Klaassen, a Polak zatrzymał piłkę - zdaniem sędziów - na linii. Holendrzy widzieli to inaczej.

"Na telewizyjnych powtórkach dało się zobaczyć, że bramkarz Legii zatrzymał piłkę za liniš" - napisano w relacji na oficjalnej stronie Ajaksu.

Strzelec "gola-widmo" Klaassen swoje zastrzeżenia kierował przede wszystkim do dodatkowego sędziego, tzw. bramkowego, który obserwuje pole karne. "Jego jedynym zadaniem jest patrzenie na tę linię..." - skomentował.

Obrońca Legii Łukasz BroŸ nie chciał w definitywny sposób odnieœć się do tej sytuacji.

"Sędzia nie odgwizdał bramki, więc to dobrze dla nas. Pewnie trzeba byłoby to sprawdzić klatka po klatce, żeby zobaczyć dokładnie. Sędzia był akurat zasłonięty i nie mógł widzieć, czy piłka przekroczyła linię. Mnie wydawało się, że nie przeszła całym obwodem. Ale jeœli się mylę, to możemy mówić o szczęœciu" - powiedział z uœmiechem.

O ile rywale mogš mówić o rozczarowaniu, piłkarze gospodarzy sš raczej zadowoleni z rezultatu.

"Chcieliœmy wygrać, ale remis 0:0 będziemy szanować. Pewnie +w ciemno+ byœmy go nie wzięli, ale szanujemy go. W defensywie zagraliœmy podobnie jak ze Sportingiem Lizbona (w Lidze Mistrzów - PAP). To ważne, że na tak wysokim poziomie udało nam się nie stracić gola" - powiedział pomocnik Michał Kopczyński.

"W szatni po meczu byliœmy w dobrych nastrojach. To było dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Mecz był otwarty, oba zespoły miały swoje okazje bramkowe. Nie jesteœmy rozczarowani. Kwestia awansu wcišż nie jest rozstrzygnięta" - dodał jego kolega z formacji Brazylijczyk Guilherme.

Legioniœci sš też pełni nadziei przed rewanżem. Ich zdaniem spotkanie w Amsterdamie może mieć podobny przebieg.

"Rewanż może nie będzie wyglšdał dokładnie tak samo, ale wydaje mi się, że żadna z drużyn nie zmieni swojego stylu gry. Ajax będzie chciał utrzymywać się przy piłce i narzucać swojš grę" - ocenił BroŸ.

Zgadza się z nim czeski obrońca Adam Hlousek.

"Myœlę, że rewanż będzie wyglšdał podobnie jak spotkanie w Warszawie. Będziemy skupiali się na defensywie, żeby nie stracić gola, i cierpliwie czekali na szanse. A te na pewno się pojawiš, bo nasza jakoœć w ofensywie jest solidna. Ajax będzie kontrolował grę, ale na pewno popełni jakieœ błędy w obronie i będziemy musieli to wykorzystać" - analizował.

"Zero z tyłu daje nam przewagę. Ajax będzie chciał zaatakować, ale będzie wiedział, że musi być ostrożny. Każda nasza bramka to dla niego duży kłopot" - dodał Kopczyński.

Rywale sš znacznie bardziej pewni swego. Duński pomocnik Ajaksu Lasse Schoene skwitował na portalu społecznoœciowym: "Dokończymy robotę w Amsterdamie".

Rewanż zaplanowano na czwartek 23 lutego.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL