Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Adam Nawałka: Wypełniamy nasz plan

Trener reprezentacji Polski Adam Nawałka
PAP/ Maciej Kulczyński
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka przed sobotnim towarzyskim meczem z Finlandiš przyznał, że przed zgrupowaniem był przygotowany plan personalny i będzie on realizowany. „Mecz zacznie Artur Boruc, a po przerwie zagra Przemysław Tytoń” – dodał.

„Nasze zgrupowanie przebiega zgodnie z planem. Małe kłopoty alergiczne miał Igor Lewczuk, ale sztab medyczny bardzo dobrze zareagował i przed jutrzejszym meczem nie będzie raczej problemu. Wszystkie nasze plany sš dokładnie wypełniane. Oczywiœcie na pierwszym miejscu sš treningi, taktyka, ale mieliœmy też bardzo wiele zajšć pozaboiskowych. Chciałbym jednak zapewnić, że nie kolidowały one z naszymi planami szkoleniowymi" - zaczšł konferencję przed meczem z Finlandiš trener Nawałka.

Selekcjoner nie chciał rozmawiać o składzie, ale zdradził, kto zagra w bramce. „Mieliœmy plany personalne na te dwa mecze z Serbiš i Finlandiš i je realizujemy. Rozmawiałem ze wszystkimi bramkarzami i wszyscy dostanš po 45 minut. W Poznaniu bronił Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny, a teraz zacznie mecz Artur Boruc, a w drugiej połowie zagra Przemysław Tytoń" - dodał selekcjoner.

Finlandia w eliminacjach mistrzostw Europy grała z Irlandiš Północnš, z którš Polska zmierzy się w grupie podczas Euro. To, oraz prezentowany przez zespół trenera Hansa Becke’a styl gry, nie były bez znaczenia przy dobieraniu rywali na mecze towarzyskie przez trenera Nawałkę.

„Można powiedzieć, że Finowie trochę stylem przypominajš Irlandię Północnš. Bardzo ciekawa drużyna i dla nas i dla kibiców. Prezentujšca solidny futbol. Grajšca szybkim atakiem. Odpowiada nam bardzo ten przeciwnik i cieszymy się, że przyjęli nasze zaproszenie i zagrajš z nami. Będzie to ważny dla nas sprawdzian przed mistrzostwami Europy” – skomentował selekcjoner biało-czerwonych.

Na konferencji obecni byli także piłkarze: Arkadiusz Milik, Artur Jędrzejczyk i Piotr Zieliński.

„Chcemy od pierwszej minuty zdominować rywala, kreować grę i zwyciężyć. Niezależnie bowiem, czy to jest mecz towarzyski, czy mecz o stawkę, zawsze chcemy zwyciężać” – krótko zapowiedział Milik.

Zieliński przyznał natomiast, że odczuwa w nogach œrodowy pojedynek z Serbiš. „Boisko nie było w Poznaniu najlepsze i te 83 minuty czuję. Chciałbym jednak zagrać jutro, ale to już trener zadecyduje. Ja jestem do jego dyspozycji. Z każdym meczem na pewno będzie mi przybywać pewnoœci siebie i jeżeli jutro dostanę szansę, będę chciał dać z siebie jeszcze więcej niż w œrodę” – dodał zawodnik włoskiego Empoli.

Szansę pokazania się w sobotę powinien dostać Jędrzejczyk, który, jak sam przyznał, z Wrocławia ma miłe wspomnienia, bo strzelił tu gola w starciu ze Szwajcariš (2:2).

„Zaraz po tym spotkaniu przytrafiła mi się kontuzja, która pokrzyżowała moje plany. Może nie zaczynam wszystkiego od poczštku w reprezentacji, ale powolutku do niej wracam. Takie jest życie. Muszę się odbudować i robić wszystko, aby udowodnić, że zasługuję na powołania i wyjazd na Euro” – powiedział Jędrzejczyk.

Podsumowujšc Nawałka zwrócił uwagę na to, że chociaż ma zaplanowany skład na mecz z Finlandiš, to po pištkowym wieczornym treningu może dojœć jeszcze do zmian.

„Oni nie dajš po sobie poznać, ale wiem, że sš zmęczeni. Na pewno po wczorajszym odpoczynku i odnowie dzisiaj czujš się lepiej. Dyspozycja wszystkich jest bardzo dobra, ale ostateczne decyzje, co do składu podejmiemy po dzisiejszym treningu, kiedy zobaczymy, kto jest w jakiej dyspozycji” – wyjaœnił.

Spotkanie z Finlandiš rozpocznie się minutš ciszy ku pamięci zmarłego legendarnego holenderskiego piłkarza i trenera Johana Cruyffa. „Dla Ajaksu i całego kraju to była wielka postać i można powiedzieć, że w tym momencie czas w Holandii się zatrzymał. Nie miałem okazji go poznać osobiœcie, ale to był wielki trener i wielki człowiek, co doskonale się czuje w Holandii” – powiedział Milik, który na co dzień broni barw Ajaksu Amsterdam.

W podobnym tonie wypowiedział się Nawałka. „Nie miałem przyjemnoœci zagrać przeciwko niemu, ale doskonale znaliœmy jego zagrania. To był wybitny piłkarz i jego œmierć, to wielka strata i duży smutek dla całego œrodowiska piłkarskiego” – zakończył selekcjoner.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL