Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Barcelona czci na swoim stadionie pamięć Cruyffa

AFP
Prezes Barcelony Josep Maria Bartomeu otworzył na stadionie Camp Nou specjalne miejsce poœwięcone Johanowi Cruyffowi. Hołd słynnemu holenderskiemu piłkarzowi, który zmarł w czwartek w wieku 68 lat, oddajš również kibice ekipy z Katalonii.
Na stadionie umieszczono ogromne zdjęcie przedstawiajšce Cryuffa i napis "Dziękujemy Ci, Johan". Obok ustawiono flagi klubu i Katalonii oraz bukiety róż. Całoœć tworzy, jak podkreœlajš œwiatowe media, coœ w rodzaju tymczasowego pomnika.

Prezes Bartomeu przyznał, że to sš "bardzo smutne dni dla Barcelony i jej kibiców". Jak dodał, zgodnie z wolš rodziny miejsce na stadionie poœwięcone słynnemu Holendrowi będzie otwarte do wtorku.

Czeœć byłemu piłkarzowi Barcelony oddajš również kibice tego klubu, którzy ustawiajš się w długich kolejkach przed obiektem. Mogš złożyć wpisy w księdze kondolencyjnej i przejœć obok wielkiego zdjęcia Holendra.

Wœród osób oddajšcych hołd Cruyffowi był w sobotę m.in. prezes Realu Madryt Florentino Perez.

Holender występował w Barcelonie w latach 1973-77. Już w pierwszym sezonie pomógł jej w zdobyciu upragnionego, pierwszego od 1960 roku, tytułu mistrza kraju. Między 1988 a 1996 rokiem był trenerem tego klubu. Pod jego wodzš ekipa z Katalonii wywalczyła czterokrotnie mistrzostwo Hiszpanii i odniosła triumfy w europejskich rozgrywkach - Pucharze Zdobywców Pucharów (1989) i Pucharze Europy (1992).

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL