Piłka nożna

Barcelona czci na swoim stadionie pamięć Cruyffa

AFP
Prezes Barcelony Josep Maria Bartomeu otworzył na stadionie Camp Nou specjalne miejsce poświęcone Johanowi Cruyffowi. Hołd słynnemu holenderskiemu piłkarzowi, który zmarł w czwartek w wieku 68 lat, oddają również kibice ekipy z Katalonii.
Na stadionie umieszczono ogromne zdjęcie przedstawiające Cryuffa i napis "Dziękujemy Ci, Johan". Obok ustawiono flagi klubu i Katalonii oraz bukiety róż. Całość tworzy, jak podkreślają światowe media, coś w rodzaju tymczasowego pomnika.

Prezes Bartomeu przyznał, że to są "bardzo smutne dni dla Barcelony i jej kibiców". Jak dodał, zgodnie z wolą rodziny miejsce na stadionie poświęcone słynnemu Holendrowi będzie otwarte do wtorku.

Cześć byłemu piłkarzowi Barcelony oddają również kibice tego klubu, którzy ustawiają się w długich kolejkach przed obiektem. Mogą złożyć wpisy w księdze kondolencyjnej i przejść obok wielkiego zdjęcia Holendra.

Wśród osób oddających hołd Cruyffowi był w sobotę m.in. prezes Realu Madryt Florentino Perez.

Holender występował w Barcelonie w latach 1973-77. Już w pierwszym sezonie pomógł jej w zdobyciu upragnionego, pierwszego od 1960 roku, tytułu mistrza kraju. Między 1988 a 1996 rokiem był trenerem tego klubu. Pod jego wodzą ekipa z Katalonii wywalczyła czterokrotnie mistrzostwo Hiszpanii i odniosła triumfy w europejskich rozgrywkach - Pucharze Zdobywców Pucharów (1989) i Pucharze Europy (1992).

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL