Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Lech zrobił krok w stronę finału

PAP/Jakub Kaczmarczyk
Pierwsze starcie o finał Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Zagłębie Sosnowiec rozczarowało. Mistrzowie Polski chcieli zapewnić sobie solidny kapitał przed rewanżem, ale gra na "pół gwizdka" przyniosła im skromnš, jednobramkowš zaliczkę.

Mecz toczył się w jednostajnym, wolnym tempie, faworyzowani lechici wolno rozgrywali akcje i mieli kłopot z przedarciem się pod pole karne rywali. Pierwszoligowiec w niczym nie ustępował rywalom, a częœciej przejawiał większš ochotę do gry. Potrafił też kilkakrotnie zagrozić bramce Jasmina Buricia.

Poznańscy kibice ożywili się dopiero w 38. min - po dokładnym doœrodkowaniu Darko Jevticia, Vladimir Volkov popisał się doœć efektownym i precyzyjnym uderzeniem przy samym słupku. To pierwsze trafienie Czarnogórca dla poznańskiej drużyny i jak się póŸniej okazało, był to gol na wagę zwycięstwa.

Druga odsłona również nie przyniosła wielkich emocji. Krótko po wznowieniu spotkania swój wyczyn z meczu z Ruchem Chorzów spróbował skopiować Jevtic, ale po technicznym uderzeniu piłka poszybowała tuż nad poprzeczkš. Kilka minut póŸniej Maciej Gajos miał przed sobš bramkarza Zagłębia, ale strzelił prosto w niego.

Pierwszoligowiec nie pozostawał dłużny gospodarzom i Buric miał dużo pracy. Dobrej szansy na wyrównanie nie wykorzystał Michał Fidziukiewicz, który przez cały mecz napsuł sporo krwi obrońcom Lecha. Dobre spotkanie rozgrywał również Łukasz Matusiak, który był motorem napędowym akcji swojego zespołu. Sosnowiczanie zostawili sporo zdrowia na boisku, ale nie przełożyło się to na lepszy rezultat.

W końcówce meczu goœcie się odkryli, a kontry "Kolejorza" były bardzo groŸne. Po akcji dwóch rezerwowych – Kamila JóŸwiaka i Nicki Bille Nielsena, temu drugiemu zabrakło centymetrów by trafić do niemal pustej już bramki.

Bramka: 1:0 Vladimir Volkov (38).


Żółte kartki: Lech Poznań - Vladimir Volkov; Zagłębie Sosnowiec - Dimitar Vezalov. 


Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).


Widzów: 12 885. 


Lech Poznań: Jasmin Buric – Kebba Ceesay, Maciej Wilusz, Marcin Kamiński, Vladimir Volkov – Maciej Gajos, Dariusz Dudka, Darko Jevtic, Łukasz Trałka (81. Tamas Kadar), Sisi (66. Kamil JóŸwiak) – Dawid Kownacki (71. Nicki Bille Nielsen).


Zagłębie Sosnowiec: Wojciech Fabisiak – Grzegorz Fonfara, Krzysztof Markowski, Dimitar Vezalov, Żarko Udovicic – Michał Bajdur (77. Jakub Wilk), Łukasz Matusiak, Robert Bartczak, Sebastian Dudek (25. Carles Martinez), Martin Pribula (60. Jakub Arak) – Michał Fidziukiewicz.


Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie 5 kwietnia w Sosnowcu. 

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL